Infostart.hu
eur:
363.48
usd:
308.04
bux:
139499.37
2026. április 15. szerda Anasztázia, Tas

Szabó Gabriella: nem kell mély barátságokat kötni

Napokon belül elutazik Rio de Janerióba a magyar kajak-kenu válogatott. A Honvéd olimpiai bajnoka, Szabó Gabriella két számban is favorit: kajak kettesben és négyesben 500 méteren - előbbiben Kozák Danuta párjaként, utóbbiban Csipes Tamarával és Fazekas-Zur Krisztinával kiegészülve.

A helyzet ismerős a vezérevezősnek, már hozzászokhatott, hogy nem egyesben versenyez.

„Fejben már fel tudom dolgozni, hogy a csapathajók a fontosabbak. Ha egy-egy edzés nem úgy sikerül, ahogy elterveztük, azt annak tudom be, hogy nekem nehezebb csapathajóból átülni az egyesbe. Összességében viszont 80-85 százalékban hangsúlyosan az egyesre készülünk" – jelentette ki az InfoRádióban.

Nem ez lesz az első alkalom, hogy együtt lapátol ez a négyes.

„A csapathajóra heti egy-egy edzésünk van, de elégedett vagyok ezzel, nekem elég. Jól kijövünk egymással, ezt különösen fontosnak tartom. Nem feltétlenül kell mély barátságokat kötni, de a kommunikációnak jól kell működnie. Ez megvan négyünk között" – fogalmazott Szabó Gabriella.

Mindkét számban nagy teher hárul az egységükre, hiszen a kajak-kenu-szerető magyar társadalom minimum érmet vár. Óriási csatára számít, de tisztában van azzal is, hogy esélyesek az aranyra.

„Nehéz kizárni, hogy ez egy olimpia, de azzal igyekszem tompítani az érzést, hogy ezekkel az ellenfelekkel versenyeztem az elmúlt négy évben minden nagy világversenyen. Jól ismerjük egymást, csak remélhetem, hogy senki nem fejlődik egyik versenyről a másikra több másodpercet" – mondta.

Szabó Gabriella ahogy az elmúlt nyolc évben, úgy ezúttal is Szolnokon készült.

„Itt minden adott egy kajakozónak, számomra is hazai pálya. Nem véletlen, hisz nemzetközi versenyzők is ide járnak, mint például az ausztráliai és a szlovák négyes" – jegyezte meg.

A Honvéd kilencszeres Európa-bajnoka őszintén mesélt arról, bár hozzá szokott a válogatottsághoz, mégis hatalmas dolognak tartja, hogy az olimpiai csapat tagjának mondhatja magát, ennek ellenére sem kivételezést, sem nagy szavakat nem vár.

Az évek alatt megszerzett tapasztalatok valószínűleg sokat nyomnak majd a latban Brazíliában, hiszen már a pekingi és londoni ötkarikás játékokon is részt vett.

„Talán az a legjobb ebben, hogy nem óriásokkal és emberevőkkel találkozunk Rio de Janeiróban. Igyekszem a részletekre odafigyelni. Nem a verseny nagysága és az ellenfelek foglalkoztatnak, hanem az apró dolgokkal vagyok elfoglalva, hogy mivel tudnám a helyzetemet biztossá tenni, mint például fertőzés, sérülés elkerülése vagy épp a közlekedés.

A kilencszeres világbajnok augusztus 10-én utazik el a kajak-kenu válogatott egy részével Rióba.

Címlapról ajánljuk
Magyarics Tamás: most az a kérdés, hogy Irán mennyire tudja megfélemlíteni az öböl menti arab országokat

Magyarics Tamás: most az a kérdés, hogy Irán mennyire tudja megfélemlíteni az öböl menti arab országokat

Az Egyesült Államok hétfőn megkezdte a Hormuzi-szoros iráni részeinek a blokádját – jelentette be az amerikai erők parancsnoksága a napokban. Magyarics Tamás külpolitikai szakértő az InfoRádió Aréna című műsorában ezzel összefüggésben azt mondta: az USA a többi között a nukleáris programok megszüntetését, a tengerszoros újranyitását, valamint a proxy terroristacsoportok támogatásának megszüntetését várja el Irántól.

Alkotmányjogász: minden közjogi méltóság leváltható, de komoly feltételei vannak

Magyar Péter, a Tisza Párt miniszterelnök-jelöltje már vasárnap este követelte számos közjogi méltóság és független állami intézmény vezetőjének lemondását. Valamennyi állami tisztségviselő és közjogi méltóság esetében van lehetőség az elmozdításukra, de Stánicz Péter alkotmányjogász az InfoRádióban jelezte, ehhez sok feltételre van szükség, egyes esetekben az alaptörvény módosítására is.
inforadio
ARÉNA
2026.04.16. csütörtök, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
A Tisza kétharmada mozgatja a magyar tőzsdét - Mit csinált ma az OTP, a Mol, vagy a 4iG?

A Tisza kétharmada mozgatja a magyar tőzsdét - Mit csinált ma az OTP, a Mol, vagy a 4iG?

Iránykeresés jellemzi a nemzetközi tőkepiacokat, a befektetők arra várnak, hogy lesz-e áttörés az amerikai-iráni tárgyalásokban a Hormuzi-szorossal kapcsolatban. Az ázsiai tőzsdéken emelkedéseket lehetett látni reggel, míg Európában kis mozgásokat mutatnak az indexek a nap folyamán, kiváró álláspontra helyezkedtek a befektetők. A magyar tőzsdén még mindig a Tisza párt kétharmados győzelme mozgatja az árfolyamokat, míg hétfőn a blue-chipek emelkedtek nagyot, azokban kedden már kisebb korrekció volt, ma pedig a kezdeti emelkedés után lecsorgást láthattunk a BUX indexnél. Hasonló témákról is szó lesz következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×