361.79
68002.24
2024. május 3. péntek Irma, Tímea

Tizenegyesekkel verték ki a németek az olaszokat

120 perc után 1-1-re álltak, a tizenegyeseket eleinte egyformán rosszul rúgták, végül Hector a tizennyolcadik lövéssel az elődöntőbe küldte a világbajnok németeket. Az olaszok kiestek. A Nationalelf a vasárnapi Franciaország–Izland találkozó győztesével játszik az Euro 2016 elődöntőjében.

Meglepetés a németek összeállításában: Höwedes, tehát egy védő lépett Draxler helyére. Joachim Löw tizenegye: Neuer – Kimmich, Boateng, Hummels, Hector – Höwedes, Khedira – Özil, Müller, Kroos – Gomez.

Olaszország: Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Florenzi, Sturaro, Parolo, Giaccherini, De Sciglio – Pellé, Eder.

A németek már a hatodik percben cserélni kényszerültek, a megsérült Sami Khedirát Bastian Schweinsteiger váltotta.

Az első húsz perc óvatos, de sportszerű játékot hozott, Kassai Viktornak és sporttársainak nincsen eddig nehéz dolga.

A 26. percben Schweinsteiger a hálóba fejelte a labdát, de Kassai Viktor meglátta, hogy előtte ellökte a védőjét.

Az egyik oldalon az előrelopakodott Kimmich, aztán Müller, a másikon Sturaro hagyott ki helyzetet. Az olasz lövésébe Boateng belelépett.

Az első félidő nem hozott látványos játékot, mind a két csapat nagyon vigyáz arra, nehogy gólt kapjon.

A németek valamivel aktívabban kezdték a második félidőt. Az 53. percben Gomez előkészítése után Thomas Müller kapura lőtt, Florenzi vetődve, sarokkal mentett. Óriási bravúr volt, még ha nem is mentes a véletlenfaktortól. Müller, aki a vb-történelem legeredményesebb aktív válogatottja, az Európa-bajnokságokon még nem szerzett gólt.

Két perccel később Boateng lövése alig tévesztett célt.

A második félidő első harmadának végéhez közeledve Sturaro, De Sciglio és Parolo is sárga lapot kapott Kassai Viktortól.

Vezet Németország! Gomez kiváló passzával Hector betört a tizenhatoson belülre, labdája ugyan megpattant egy olasz védőn, Bonuccin, de a berobbanó Mesut Özil mindenkit megelőzve a hálóba lőtt.

Az Arsenal középpályása 2014 óta mindössze két gólt rúgott a válogatottban, mindkettőt az olaszoknak.

Gomez a kapunak háttal állva kapura próbálta sarkallni a labdát, Chiellini ellőtte előle, a saját kapujára, szerencséjére Buffon elképesztő bravúrral szögletre védett.

Egy ritka olasz ellenakció végén Graziano Pellé élesen a kapu fölé vágta a labdát.

Kassai Viktor tizenegyest ítélt a 77. percben, miután Boateng kézzel ütött a labdába a saját tizenhatosán belül. Leonardo Bonucci higgadt maradt, a bal alsó sarokba vágta a labdát. Ez volt az első gól, amelyet Manuel Neuer kapott a tornán, 1-1.

Mats Hummels sárga lapot kapott, ezzel kizárta magát az elődöntőből, még ha tovább is jutna a csapata.

Hosszabbítás.

A ráadás első felében nem alakult ki helyzet egyik oldalon sem, a legnagyobb izgalmat Pellé sárga lapja keltette, ő sem játszhatna az elődöntőben.

A fordulás után Draxler közelről a kapu föé húzta a labdát (háttal a kapunak), majd nagy helyzetet esélyét rontotta el azzal,m hogy túl erősen lőtte a labdát Müller elé.

Nem született gól a 120. perc végéig sem, döntenek a tizenegyesek.

Insigne kezdte, higgadtan belőtte, 1- az olaszoknak.

Toni Kroos kicsit aprózta a lépését, de belőtte.

Zaza, akit azért küldött be Conte, hogy berúgja a tizenegyesét, magasan a kapu fölé lőtt.

Thomas Müller nem tudott előnyt szerezni a németeknek, Buffon kivédte, 1-1.

Barzagli megszerezte a vezetést, 2-1.

Özil, aki rontott a szlovákok ellen, most a kapufára lőtte, három kör után vezetnek az olaszok 2-1-re.

Graziano Pellé is mellé rúgta, 2-1.

Julian Draxler kiegyenlített, 2-2.

Bonucci következett, aki egyszer már belőtte a tizenegyest ma este. Most nem, Neuer védett, 2-2.

Schweinsteigeren volt a világ szeme, s a kapu fölé lőtte, pocsékul rúgta.

Giaccherini nem gondolkodott, berúgta, 3-2.

Mats Hummels az életben maradásért lőtt, belőtte, 3-3.

Parolo tökéletesen lőtt, 4-3.

Joshua Kimmich nagyon pontosan berúgta, 4-4

De Sciglio parádézott, nem sokon múlt. De belőtte, 5-4.

Boateng javított valamit az elkövetett hibáján, belőtte, 5-5.

Darmian lövését Neuer kivédte, 5-5.

Hector, a balhátvéd érkezett. Buffon hasa alatt belőtte, ő lett a nap hőse. Németország bejutott a legjobb négy közé.

Cservák Csaba: a júniusi választás anyagilag is fontos lehet a pártoknak

Anyagi szempontból is fontos az ellenzéki pártoknak, hogy jól szerepeljenek az idei európai parlamenti és önkormányzati választáson, mert azzal növelik az esélyüket arra, hogy 2026-ban, az országgyűlési választáson egy százaléknál jobb eredményt érjenek el, és állami támogatásban részesüljenek. Az InfoRádióban Cservák Csaba alkotmányjogász professzor beszélt arról, hogy az állam mikor és miért támogatja a választáson elinduló pártokat.
Nyeregben érzi magát Putyin, baljós árnyak gyülekeznek Sojgu felett – Ukrajnai háborús híreink pénteken

Avril Haines, az amerikai Nemzeti Hírszerzés igazgatója a Szenátus katonai bizottságánál tartott meghallgatásán azt mondta, Vlagyimir Putyin úgy látja, a hazai és a nemzetközi fejlemények neki kedveznek, ezért folytatni fogja egyre agresszívabb taktikáját Ukrajnában, a háború azonban még egy jó ideig nem ér véget. A Szergej Sojgu helyettese körül kirobbant korrupciós ügy a Politico szerint arra utalhat, hogy az orosz védelmi miniszter sem érezheti biztonságban pozícióját.