356.05
68088.24
2024. május 18. szombat Alexandra, Erik

Nyolcgólos siker a németek ellen - már biztos az elődöntő

A magyar válogatott fölényes győzelmet aratva csoportelső lett a hazai rendezésű Európa-bajnokságon. Függetlenül utolsó, a horvátok elleni csoportmérkőzésétől. Benedek Tibor együttese az első, amely már az elődöntőben van.

20.28

: A magyar csoportban Szerbia-Horvátország 8-8, még mindkét csapat kieshet. A másik csoportban Olaszország-Montenegró 6-6, itt már mindkét csapat továbbjutó.

20.30: Ünnepséggel kezdődött a mérkőzés, varga Dénes most kapta meg a világ legjobbjának járó díjat.
20.34: Emberelőnyből vezetnek a németek. Marko Stamm lőtte be.
20.37: Újabb német előny (Gór-Nagy ment ki), Julian Real közelről bepofozta a labdát, 0-2.
20.38: Hosnyánszki sérülten is a medencében. S milyen jó, hogy ott van! Emberfórból szépített, 1-2.
20.40: Sül a németek keze, Marko Stamm újabb, ezúttal akciógólt szerzett, 1-3
20.41: Vámos Márton értékesítette az emberelőnyt, 2-3.
20.43: Decker Ádám a harmadik előnyből a harmadik gólunkat lövi, 3-3
20.44: Varga Dénes válasza a díjára, csodálatosan ejtett a sarokba úgy, hogy a kapus szinte a gólvonalon taposott, 4-3
Nehezen indult, a tornán először kétgólos hátrányba is került a magyar csapat, de aztán helyre állt a "vilá rendje". Részben a kiváló fórkihasználás miatt.
20.54: A második negyedben több mi9nt két percen át nem esett gólt, majd Heiko Nossek középről gólt lőtt.
20.55: Nossek belelendült, az elalvó magyar védők között ezúőttal ejtett, 4-5.
20.57: A testvérével összejátszó Varga Dénes lőtt gólt.
20.58: Andreas Schlotterbeck találatával ismét a németeknél az előnyt, 5-6
20.59: Nem sokáig, előnyből Decker Ádám egyenlít.
21.00: Ismét német gól, Julian Real gólja, 6-7
21.01: Nincs gond, Erdélyi Balázs is kihasználja az előnyt, 7-7
21.03: Ötméteresből Varga Dániel ismét vezetést szerzett.
21.05: 18 másodperccel a negyed vége előtt először vezet a magyar csapat két góllal. A gólszerző Szívós Márton, 9-7
Kétgólos előny a nagyszünetben. A védekezés kicsit lazább, mitn a szerbek ellen, de érezni lehet, nem lehet baj, sokkal jobb a magyar csapat.
21.15: Kettős emberelőnyben is voltak a németek, de kimaradt.
21.16: Hosnyánszki Norbert balról gyönyörű gólt lőtt, 10-7
21.17: Hiába cseréltek kapust a németek, Varga Dénesnek ez nem lehet akadály. Célban a bomba, 11-7. Sorozatban ez a negyedik magyar gól.
21.21: Két perccel a harmadik negyed vége előtt magyar előny, előtte időkérés.
21.22: Milyen egyszerű az élet! Már, ha húszas-harmincas férfiak így tudnak pólózni. Madaras Norbert lövése a hálóban, 12-7
21.26: Mauruce Juengling ugyan belőtte a labdát a kapuba, de már dudaszó után. Letelt a nyolc perc. A németek ebben a negyedben nem tudták gólt szerezni.
A kétgólos félidei vezetést egy 3-0-s negyeddel sikerült megfejelni, eldőlt a mérkőzés, nyolc játékperc múlva csoportelső lesz a magyar csapat.
21.30: A német csapatkapitány, Moritz Oeler szépített, 12-8.
21.31: Újabb német fór, de Nagy Viktor védett.
21.33: Hárai Balázs gyönyörű csavargólt szerez, 13-8
21.35: Varga Dénes, emberelőnyből, már az ötödik gólját lőtte, 14-8
21.38: Vámos Márton második gólja, immár hétgólos a különbség.
21.41: Hárai Balázs a támadóidő lejárta előtt két másodperccel gólra váltja rettenetes fizikai erejét, 16-8
Sima győzelem lett a vége, nem túlzás, még a titokban reméltnél is simább csoportgyőzelem. Ki gondolta volna, hogy a horvátok ellen már csoportelsőként állhat ki a csapat. A férfiak mezőnyéből eddig egyetlen csapat emelkedik ki, s az a világbajnok magyar. A németek az első két negyedben hét, a második kettőben egy gólt szereztek.

Már itthon is megvásárolható egy új eszköz, ami nagyon hasznos a cukorbetegeknek

A szenzor a könnyen megoldható beültetést követően folyamatosan adatokat szolgáltat arról, hogy pontosan mennyi glükóz van a szervezetben. Kis János Tibor diabetológus szakorvos az InfoRádióban elmondta: az ujjbegyes méréssel szemben az okostelefonnal összekapcsolható szenzor 1–5 percenként mér, és naponta 288–1440 eredményt mutat.
2024.05.21. kedd, 18:00