Infostart.hu
eur:
361.05
usd:
317.51
bux:
143471.05
2026. július 25. szombat Jakab, Kristóf
Látogatók az újranyitott Disneyland vidámparkban a Párizs melletti Marne-la-Vallée-ban 2020. július 15-én. Az Európa egyik legfőbb turisztikai célpontjának számító Disneyland márciusban 15-én zárt be a koronavírus-járvány miatt.
Nyitókép: MTI/EPA/Christophe Petit Tesson

Nagy leépítésbe kezd a Disney

A korábban hittnél több embert kell elbocsátani.

A Disney szórakoztatóipari konszern bejelentése szerint jövőre 32 ezer alkalmazottat készül elbocsátani a koronavírus-válság által okozott forgalomcsökkenés miatt, elsősorban szabadidőparkjaiból.

A Disney alkalmazottainak száma 2019 végén 223 ezer volt, a létszámcsökkentési terv így a létszám 14 százalékát érinti. A Disney hasonló létszámcsökkentési tervéről szeptemberben tett bejelentésben még 28 ezer alkalmazott elbocsátását helyezte kilátásba.

A létszámcsökkentésre 2021 első felében kerül sor az értékpapír-felügyeletnek benyújtott jelentésben foglaltak alapján.

A Disney a koronavírus-járvány kitörése óta veszteséget kénytelen elkönyvelni. Néhány szabadidőparkját a tavaszi zárlat után mostanra már megnyithatta ugyan, de a látogatók számát erősen korlátoznia kell, így azok az átlagos forgalomnak csak a töredékét képesek kitermelni.

Címlapról ajánljuk
Szécsényi Gábor: megállíthatatlan a kínai autóipar, három kulcsdologban is élen járnak

Szécsényi Gábor: megállíthatatlan a kínai autóipar, három kulcsdologban is élen járnak

Az utóbbi években szinte feltartóztathatatlan fejlődésnek indult a kínai autóipar, különösen az elektromos járművek területén jelentős az előretörés. Ennek okairól az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt Szécsényi Gábor, Az Autó című szaklap főszerkesztője, aki szerint kutatásban élen járnak, a gyártásuk olcsóbb, az akkumulátortechnológiában pedig óriásit léptek előre a kínaiak.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×