Infostart.hu
eur:
384.25
usd:
328.84
bux:
121308.37
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince
Nyitókép: Pexels.com

Hurrikánként csaphat le Floridára a feldühödött Eta – videó

Az Eta nevű trópusi vihar, amely eddig Közép-Amerikában pusztított, az egyesült államokbeli Florida partjaihoz közelít – jelentette a miami székhelyű Amerikai Országos Hurrikánközpont (NHC) vasárnap este.

A trópusi vihar óránként 100–110 kilométeres erősségű széllökésekkel közelít Florida felé. Az állam déli részén – Fort Lauderdale-től és Miamitól délre – viharriadót rendeltek el.

Florida tengerbe nyúló legdélibb részét, Key Westet és környékét lezárták, az ott élőket a hatóságok vasárnap felszólították, hogy hagyják el otthonaikat, és utazzanak a szárazföld belseje felé, biztonságos helyre. Miamiban és környékén már vasárnap este részlegesen megszűnt az áramszolgáltatás, mintegy 110 ezren maradtak áram nélkül.

Ron DeSantis, Florida kormányzója

az állam déli megyéiben rendkívüli állapotot hirdetett.

Hétfőtől ezeken a vidékeken zárva tartanak az iskolák és a koronavírus-tesztelő helyiségek. A helyi kormányzat menedékhelyeket nyitott meg. Homokzsákokat osztanak, és a Nemzeti Gárda is készen áll élelmiszercsomagok és palackozott víz kiszállítására.

A vihar korábban Kubán, Nicaraguán és Hondurason söpört végig, és az özönvízszerű esőzés érintette Costa Ricát, Panamát és Salvadort is. Hondurasban a vihar és a nyomában bekövetkezett áradások 23 halálos áldozatot követeltek. Guatemalában legalább 150 halálos áldozatot és eltűntet vettek számba.

A miami hurrikánközpont előrejelzései szerint a trópusi vihar hurrikánná erősödhet, és várhatóan hétfőn éri el a floridai partokat.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×