Infostart.hu
eur:
384.36
usd:
333
bux:
123996.41
2026. április 2. csütörtök Áron
Nyitókép: BvOP

A Balkán egy részéről eltűnni látszik a koronavírus

De lehet, hogy ez csak annak köszönhető, hogy hétvégenként alig van tesztelés. Számok Boszniától Koszovóig.

Jelentősen csökkent a múlt hét utolsó napján az új koronavírus-fertőzöttek száma a Nyugat-Balkánon, míg szombaton 852, vasárnap már csak 567 új fertőzöttet regisztráltak, ám járványügyi szakértők szerint a jó mutatók csak annak köszönhetők, hogy hétvégenként kevesebb tesztet végeznek.

Vasárnapról hétfőre a regisztrált fertőzöttek száma Szerbiában 109-cel 30 657-re, Koszovóban 111-gyel 12 448-ra, Észak-Macedóniában 128-cal 13 595-re, Bosznia-Hercegovinában 189-cel 17 900-ra, Montenegróban pedig 30-cal 4343-ra nőtt.

A halálos áldozatok száma Szerbiában hárommal 698-ra, Koszovóban tízzel 467-re, Észak-Macedóniában eggyel 564-re, Bosznia-Hercegovinában hárommal 534-re nőtt, Montenegróban viszont nem volt halálos áldozat, így a halottak száma 84 maradt.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Toroczkai László: nem koalícióban gondolkodunk, hanem abban, hogy a mérleg nyelveként érvényesítsük a programunkat

Toroczkai László: nem koalícióban gondolkodunk, hanem abban, hogy a mérleg nyelveként érvényesítsük a programunkat

Álprobléma-e akár a migráció, akár a közelünkben dúló háború? Mit tenne a Mi Hazánk a demográfiai katasztrófa megfékezésére? Miért lenne alapvető fontosságú a magyar vidék fejlesztése? A Fidesszel vagy a Tiszával lépne-e koalícióra a Mi Hazánk Mozgalom, vagy egyikkel sem? Miért lehetne minta Magyarország számára Dél-Dakota? Egyebek között erről beszélt Toroczkai László, a Mi Hazánk elnöke, a párt választási listavezetője az InfoRádió Aréna című műsorában.

„Brüsszel kéri a védett benzinár eltörlését, a kormány nemet mond” – Kormányinfó a kampányhajrában

„A közvélemény-kutató szakma halott” – mondta egy kérdésre válaszolva Gulyás Gergely. Jelentős érdeklődés övezte a Szabó Bence- és a Gundalf-ügyet, a védett ár körüli problémát, illetve más kampánytémákat is, 10 nappal a választások előtt.
inforadio
ARÉNA
2026.04.07. kedd, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
Trump megszólalt az iráni háborúról - Csúnya lefordulás a tőzsdéken

Trump megszólalt az iráni háborúról - Csúnya lefordulás a tőzsdéken

Folytatódik a tőzsdei hullámvasút, a befektetők most Donald Trump megszólalását emésztik az iráni konfliktus kapcsán. Szerda esti beszédében az elnök egyrészt arról beszélt, hogy az USA egyre közelebb került a háború lezáráshoz, másrészt viszont azt is elmondta, hogy "extrém keményen" fognak lecsapni Iránra a következő 2-3 hétben. A beszéd nem adott világos menetrendet a deeszkalációra vagy a tűzszünetre, viszont további kemény fellépést vetített előre Iránnal szemben. Ez csalódást okozott azoknak a befektetőknek, akik a háború gyors lezárásában reménykedtek. A beszédet követően látványos hangulatromlást lehetett megfigyelni a piacokon, az ázsiai tőzsdék rögtön lefordultak, miközben az olajár kilőtt. A gyenge nemzetközi hangulat nap közben is kitart, világszerte esnek a tőzsdék, beleértve a magyar piacot is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×