eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar

Visszatér a CNN Oroszországba

Visszatér a CNN Oroszországba; az orosz médiahatóság engedélyezte az amerikai hírtelevízió működését két hónappal azután, hogy az kivonult az orosz piacról.

"A CNN hamarosan megkapja a sugárzási engedélyt" - mondta Vagyim Ampelonszkij, a tömegkommunikációt felügyelő Roszkomnadzor szóvivője csütörtökön az RBC hírügynökségnek.

A CNN tavaly novemberben jelentette be, hogy kivonul Oroszországból a médiaszabályozási környezet megváltozása miatt. A hírtelevízió adását december 31-ig lehetett fogni.

Oroszországban január 1-jén lépett életbe a kábelcsatornákon történő reklámok sugárzását tiltó törvény. A törvényalkotók szerint a szabályozás célja az, hogy egyenlő versenyfeltételeket teremtsenek a fizetős és az ingyenes csatornák számára.

A törvényt januárban módosították olyan értelemben, hogy a legalább 75 százalékos orosz részesedéssel rendelkező csatornák adhatnak reklámokat. Nem sokkal ezután a CNN tárgyalásokat kezdett az orosz médiahatósággal a sugárzási engedély megújításáról.

A CNN tavaly novemberi távozását korábban sokan azzal az októberben elfogadott törvénnyel kötötték össze, amely előírja, hogy az Oroszországban bejegyzett médiumoknak legkésőbb 2017-ig csak 20 százaléknyi külföldi tulajdonrészük lehet. A külföldi tőke arányát a sajtótermékekben 20 százalékban korlátozó törvény még nem lépett hatályba, de ennek értelmében a CNN-nek és más külföldi tulajdonú médiacégeknek létre kell hozniuk egy oroszországi céget orosz partnerrel.

A hét minden napján folyamatos, 24 órás híradást "feltaláló" CNN 1983-ban nyitotta meg oroszországi képviseletét, és 1991-től ingyenesen sugározta adását a műholdas Kozmosz-TV-hez tartozó "24-es csatornán". A hírtévé 1998. január 1-jétől a fizetős kábeltévés és műholdas szolgáltatókhoz tért át.

Címlapról ajánljuk
Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

A magyarok főképpen a külföldön elérhető magasabb fizetés, az itthoni bizonytalanabb, kiszámíthatatlanabb jövő, valamint a "klíma" miatt vándorolnak ki valamelyik nyugat-európai országba – ez derült ki az Egyensúly Intézet felméréséből, amelyből javaslatcsomag is készült az intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége összefogásából. Az InfoRádió Kozák Ákost és Gazsi Attilát kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
Hat héten át zajlik a világ leghosszabb választása: most dőlhet el másfél milliárd ember jövője

Hat héten át zajlik a világ leghosszabb választása: most dőlhet el másfél milliárd ember jövője

Indiában pénteken kezdődött meg a világ legnagyobb általános választása, amelyen közel 1 milliárd választásra jogosult adhatja le a szavazatát. A rendkívüli méretek miatt ezt a szokásosnál sokkal hosszabb időkeretben bonyolítják le, összesen hat héten keresztül zajlik a voksolás, eredményekre csak júniusban lehet majd számítani. A döntés nem könnyű, ugyanis számos olyan tényező van, amely befolyásolhatja a választók döntését. Elemzésünkben összeszedjük, hogy mi motiválhatja most az indiai szavazókat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×