Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Kínában csökkent a lakóingatlanok ára

Kínában már a hetedik egymást követő hónapban csökkent a lakóingatlanok ára novemberben, de a mérséklődés csak igen szerény volt.

A CREIS kínai magáncég vasárnap ismertetett adatai szerint a 100 legnagyobb városban a lakásárak csökkenése 0,38 százalékra mérséklődött az októberi 0,4 százalék után. Szeptemberben a csökkenés 0,9 százalék volt, a legnagyobb 2010 óta.

Novemberben a vizsgált száz város közül 76-ban csökkentek a lakásárak havi szinten az októberi 73 után.

A csökkenő lakásárak nyomán a kormány szeptemberben mérsékelte a jelzáloghitelek kamatlábát, lejjebb vitte az önrész arányát bizonyos vásárlók esetében, amivel a legnagyobb lépést tette a pangó lakáspiac által egyre inkább fenyegetett gazdasági növekedés megtámasztására.

A növekvő árak új beruházásokra buzdítanak, ezáltal segítik a gazdasági növekedést. A csökkenés viszont éppen ellenkezőleg, így lassítja a gazdasági növekedés ütemét. A legtöbb elemző arra számít, hogy a következő hónapokban folytatódik az ingatlanpiaci korrekció, mivel a fejlesztők sok eladatlan lakással rendelkeznek. Bill Adam, a PNC pénzügyi szolgáltató csoport vezető közgazdásza nemrég arra figyelmeztetett, hogy a kínai ingatlanszektor korrekciója 5-7 évig is elhúzódhat, ami azt jelenti, hogy az árak csökkenése tartósnak ígérkezik legalább a következő két évre.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×