Infostart.hu
eur:
363.13
usd:
315.49
bux:
146433.67
2026. július 31. péntek Oszkár

A pápa óva intett a középszerűségtől és a pletykálkodástól

Ferenc pápa figyelmeztette szombaton a vatikáni állam tisztviselőit, hogy munkájuk középszerűségbe, pletykálkodásba és bürokratikus akadékoskodásba süllyedhet, ha elfelejtik, hogy az egyház szolgálata hivatás.

A katolikus egyházfő a Vatikán központi apparátusához, a kúriához intézett első karácsonyi üdvözletében arról beszélt, hogy ha nincs meg a szakmaiság, akkor a tisztségviselők munkája lassan középszerűségbe sodródik.

A bíborosokhoz, püspökökhöz, főpapokhoz és a világi emberekhez szólva, akik a Vatikán különböző részlegeit irányítják, azt sürgette, hogy mindig szakmaiságra és szolgálatra törekedjenek.

Az egyházfő szombaton kijelentette, hogy egy olyan kúriát szeretne, amely sokkal fogékonyabb a helyi püspökök igényeire, akik már régóta panaszkodnak arra, hogy Róma lassan és nem segítőkészen avatkozik munkájukba. Hangoztatta: szeretné, hogy az egyház egészében kevesebbet foglalkozzon a moralizálással, mintsem azzal, hogy nagyobb könyörületet mutasson az elesettek iránt. Ugyanakkor dicsérte is a központi apparátus munkáját: előre leírt szövegét kiegészítette azzal a mondattal, miszerint a római Kúriában "voltak és ma is vannak szent emberek".

Ferenc pápa - megismételve korábbi felhívásait - ezúttal is arra kérte a vatikáni tisztviselőket, hogy utasítsák el a rosszindulatú pletykákat. Mint mondta "a pletykálkodás káros az embereknek, az egyház munkájának, és környezetének".

Megfigyelők ennek kapcsán rámutattak: mostanában a pletykák legfőképpen a pápa által a nyáron megbízott két vizsgáló testület munkájára összpontosulnak: ezeknek az a feladatuk, hogy tanácsot adjanak a vatikáni bank reformjára, illetve a Szentszék pénzügyi és adminisztratív szerkezetének általános ésszerűsítésére.

Címlapról ajánljuk
Paks leáll: át kell kapcsolnunk magunkat

Paks leáll: át kell kapcsolnunk magunkat

A Duna alacsony vízállása miatt a következő napokban elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása, fontos lesz takarékosan bánni a villamosenergiával. Mit tehetnek a háztartások? Erről kérdezte az InfoRádió Perger Andrást, az Energiaklub Szakpolitikai Intézet energiaprogram-vezetőjét.

Az MLSZ is szembe megy a FIFA-val

AZ MLSZ teljes mértékben egyetért az Európai Labdarúgó-szövetség álláspontjával, az UEFA és 55 tagszövetsége egységesen áll ki álláspontja mellett. Egyhangúlag és egyértelműen elutasítják a FIFA azon javaslatát, hogy a világbajnokság és más FIFA-versenysorozatok tulajdonosi érdekeltségeit magánbefektetőknek ruházzák át.
inforadio
ARÉNA
2026.07.31. péntek, 18:00
Csörnyei Géza
a Fővárosi Vízművek Zrt. vezérigazgatója
Energiakrízisbe taszítja a hőség Magyarországot, sosem látott lépésre készülnek Paksnál – Percről percre tudósításunk a hőségről

Energiakrízisbe taszítja a hőség Magyarországot, sosem látott lépésre készülnek Paksnál – Percről percre tudósításunk a hőségről

Az elmúlt évek csapadékszegény időjárásának köszönhetően Magyarországra rendkívül súlyos aszály köszönöntött rá a nyár második felére. A folyók vízhozama történelmi mélységbe süllyedt, ami egyszerre súlyosbítja a mezőgazdasági helyzetet és energiakrízishez vezetett, mivel az ország legfontosabb erőműve, Paks hamarosan teljesen leállhat. A következő napokban újabb hosszan tartó, rendkívül forró időszak köszönt be, ami tovább nehezíti a helyzetet. A tudósításunk percről percre követi a legfrissebb eseményeket az időjárásról és az emiatt kialakult krízisről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×