Infostart.hu
eur:
364.52
usd:
316.16
bux:
146688.57
2026. augusztus 2. vasárnap Lehel

Merkel új uniós pénzügyi alap felállítását sürgeti

Szélesebb körű felhatalmazást kell adni az Európai Bizottság (EB) pénzügyi biztosának a tagállami költségvetések ellenőrzéséhez és fel kell állítani egy új uniós pénzügyi alapot - mondta a német kancellár csütörtökön a Bundestagban.

Angela Merkel a német törvényhozás alsóházában elmondta: a közösségi szolidaritás új elemeként működő alapból az EU tagállami projektekhez nyújthatna anyagi támogatást. Az alapot egyebek között a pénzügyi tranzakciós adóból származó bevételből lehetne feltölteni. A támogatásért cserébe a kormányoknak kötelező érvényű megállapodásban kell vállalni a versenyképesség fokozását célzó reformok végrehajtását, és az uniós szintű megállapodáshoz a nemzetállami parlamentnek is hozzá kell járulnia - vázolta a kancellár a javasolt új intézmény működését.

A csütörtökön kezdődő uniós csúcson képviselendő német álláspontot ismertető beszédében Angela Merkel hangsúlyozta: támogatja Wolfgang Schäuble pénzügyminiszter javaslatát, hogy terjesszék ki az EB gazdasági és monetáris ügyekért felelős biztosának határkörét.

Címlapról ajánljuk
Elvesznek a betegek a digitális egészségügy útvesztőjében

Elvesznek a betegek a digitális egészségügy útvesztőjében

A magyar lakosság számára elérhető digitális egészségügyi ökoszisztéma három pillére – az EESZT, az EgészségAblak és az Egészségvonal – külön-külön már bizonyította létjogosultságát, de a felhasználók fejében ezek nem egy egységes rendszer részei – derül ki a PWC kutatásából. Remete Gergő, a PwC Magyarország egészségügyi tanácsadási csapatának vezetője az InfoRádiónak elmondta: a felhasználóknak proaktívabb és átláthatóbb rendszerre van szükségük a könnyebb ügyintézés érdekében.

Az atomerőmű leállása mellbevágja a paksiakat

Zuhanyzókonténerek telepítésével, közintézmények megnyitásával segíti az atomerőmű leállítása miatt melegvíz nélkül maradó paksiakat az önkormányzat.
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×