Infostart.hu
eur:
364.4
usd:
311.64
bux:
0
2026. augusztus 21. péntek Hajna, Sámuel

Hétfőn ismét közlekedési sztrájk lesz Görögországban

Hétfőn ismét huszonnégy órás sztrájkra készülnek az athéni tömegközlekedési dolgozók: a munkabeszüntetés az elővárosi vonatokat, a metró-, a busz- és a villamosjáratokat egyaránt érinti.

Görög lapbeszámolók szerint a közlekedési dolgozók immáron sokadik akciójukkal a kormány takarékossági intézkedései ellen tiltakoznak, egyebek mellett a közszférában tervezett leépítések, a fizetések és a nyugdíjak csökkentése, a nyugdíjreform ellen.

A görög főváros lakói fennakadásokra számíthatnak a szemét elszállításában is, mivel a köztisztasági vállalat dolgozói is folytatják múlt héten megkezdett akciójukat és nem szállítják el rendesen a felhalmozódott hulladékot.

Címlapról ajánljuk
Augusztus 20-i programok: rendezvények, beszédek, videók – percről percre

Augusztus 20-i programok: rendezvények, beszédek, videók – percről percre

Hírfolyamunkban egész nap követtük az ünnepi eseményeket a Kossuth téri ünnepélyes zászlófelvonástól a fővárosi tűzijáték végéig.

Európa AI-jövője nem a felhőben dől el

A mesterséges intelligenciáról sokszor úgy beszélünk, mintha a felhőben lakna. Valójában azonban adatközpontokban fut, áramot fogyaszt, hőt termel, hálózatot terhel. Európa most szembesül azzal, hogy a digitális szuverenitás nemcsak algoritmusokból és szabályozásból áll, hanem erőművekből, vezetékekből és ipari kapacitásból is.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×