Infostart.hu
eur:
360.33
usd:
315.62
bux:
144130.08
2026. július 21. kedd Dániel, Daniella

Hol a legtisztább a tenger Olaszországban?

Az olasz régiók közül Szardínia, illetve Toszkána és Puglia (Apúlia) tartomány partjainál a legtisztább a tenger.

Szardíniánál javult a vízminőség tavalyhoz képest, a másik két területen pedig ugyanaz maradt a minőség - közölte a Legambiente környezetvédelmi szervezet.

A természetvédők hajójukkal mintegy nyolcezer kilométer hosszan hajózták be az olasz partok vizeit az elmúlt hónapokban, és mintákat vettek a vízből.

A szervezet szerint a folyókon keresztül nagy mennyiségű szennyvíz kerül a Földközi-tengerbe az ipari és a mezőgazdasági területekről, illetve a háztartásokból. A legrosszabb a helyzet Calabriában, Campagnában és Szicílián, ahol alig akad víztisztító telep, ráadásul az erózió és a part menti illegális építkezések is felelősek a rossz értékekért.

Veszélyt jelentenek az olajtársaságok fúrómunkálatai is: a Legambiente adatai szerint összesen 12 ezer négyzetkilométeres területen végeznek fúrásokat.

Címlapról ajánljuk

Reagált az ügyészség: az NKA-ügy miatt jártak a Fidesz-szerverközpontban

A Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség folytat nyomozást az NKA-ügyben hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények miatt folyó ügyben. Ezen eljárás során került sor a kérdésben említett eljárási cselekményekre, erről azonban az eljárás érdekei miatt részletesebb tájékoztatás nem adható – közölte az ügyészség annak kapcsán, hogy a Fidesz-központban jártak.
inforadio
ARÉNA
2026.07.21. kedd, 18:00
Deák András
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet tudományos főmunatársa
Odesszát bombázzák az oroszok, Fedorov visszatérhet - Híreink az ukrajnai háborúról kedden

Odesszát bombázzák az oroszok, Fedorov visszatérhet - Híreink az ukrajnai háborúról kedden

Az elmúlt napokban több intenzív orosz csapás is érte az odesszai kikötővárost, 24 órán belül hárman haltak meg a településen. Mihailo Fedorov ukrán védelmi miniszter visszatérhet a védelmi tárca élére, tegnap Olekszander Szirszkij ukrán főparancsnok nyilvánosan is bocsánatot kért a konfliktusuk miatt. A fronton az orosz csapatok Limant, Kosztyantynivkát, Dobropiliját szorongatják. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború keddi fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×