2026. április 14. 16:34
Kopint-Tárki: az új kormány nem engedheti meg magának, hogy megszorításokat vezessen be
Rossz állapotú költségvetést vesz át a pár hét múlva megalakuló Tisza-kormány – mondta az InfoRádióban a Kopint-Tárki vezérigazgatója. Palócz Éva hozzátette: a kiadási oldalon az éves hiányterv 83 százaléka már márciusra teljesült. Szerinte ebben a helyzetben az új kormány a már meglévő állami intézményi struktúra átalakításával tehet racionalizáló lépéseket a kiadások csökkentésére.