Infostart.hu
eur:
380.06
usd:
319.98
bux:
130236.26
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia

Jelentős profitnövekedést könyvelhet el az Erste Group

Jelentős profitnövekedést könyvelhet el az osztrák Erste Group a csütörtökön közölt előzetes második negyedéves eredmények szerint.

A jelentés alapján az Erste Groupnak 2016 második negyedévében 560 millió eurós adózás utáni nyeresége volt. Az előző év ugyanezen időszakában 261,4 millió eurós nettó nyereséget könyvelhetett el a bankcsoport. Ezáltal az első fél éves profit 830 millió körüli összegre rúghat, 2015 júniusában 487,2 millió eurós nettó nyereséget jelentett a társaság.

Az Erste-csoport megemelte a kockázati tőkét, a 2016-os üzleti évre a bank a sajáttőke-arányos nyeresége (ROTE) az Erste Group számításai szerint több mint 12 százalékos értéket ér el, az eddig 10-11 százalékos várt adatok helyett.

Ennek egyik oka a Visa Europe nemzetközi társaság részesedésének eladásából származó 139 millió eurós adózás előtti nyereség. Emellett mintegy 30 millió euró összegben írtak jóvá kockázati céltartalékot elsősorban Magyarországon és Romániában. A többi régiós piacon pedig csökkentek a kockázati költségek.

Az Erste részvényeinek értéke csütörtökön délután 7,4 százalékkal megugrott.

A részletes féléves jelentését augusztus ötödikén mutatja be a bankcsoport.

Címlapról ajánljuk
Marad az árrésstop
Kormányinfó

Marad az árrésstop

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter bejelentéseket tett a kátyúhelyzetről, a rezsistopról, az árréskorlátról, a nemzeti petícióról és az ukrán fenyegetésről is, majd Vitályos Eszter kormányszóvivővel együtt újságírói kérdésekre is válaszoltak. A gödi Samsung-gyár ügyében Gulyás Gergely kérdésre válaszolva azt mondta, egy hatósági ügyből akar a sajtó politikai ügyet kreálni.

Átalakulóban van az autópiac

A hazai használtautó-piacon egyre inkább a középkategória válik meghatározóvá, a piac súlypontja a 2,5-10 millió forintos árkategóriák felé tolódik – derült ki egy, a KSH-val együttműködésben készített januári statisztikából.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×