eur:
385.84
usd:
354.94
bux:
68958.39
2024. május 16. csütörtök Botond, Mózes

Négy-öt év múlva kerülhet felszínre a makói gáz

Sikeres program esetén 2012-2014-ben várható gázmező-fejlesztés és -kitermelés a Makói-medencében - közölte a MOL kutatás-termelésért felelős ügyvezető igazgatója.

Áldott Zoltán az ExxonMobil és a Mol hétfőn bejelentett együttműködésével összefüggésben azt mondta: a nem hagyományos módszerekkel kitermelhető szénhidrogének azért keltették fel a társaságok figyelmét, mert 100 dollár feletti olajár esetén már a nehezebben felszínre hozható energiahordozókat is érdemes kitermelni.

A Mol és az ExxonMobil az első szakaszban - 2008 és 2010 között - a Makó-Nyugat területen 4-6 kutat fúr, majd teszteli ezeket.

Holoda Attila, a Mol eurázsiai kutatási és termelési igazgatója az InfoRádiónak azt mondta: számításaik szerint a mezőről kitermelhető ipari gázvagyon 300-350 milliárd köbméter.

Hanganyag: Kaputa Júlia

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.16. csütörtök, 18:00
Kocsis Máté
a Fidesz parlamenti frakciójának vezetője
„A világon itt a legalacsonyabb az államadósság, mégsem hajtjuk végre a szükséges beruházásokat”

„A világon itt a legalacsonyabb az államadósság, mégsem hajtjuk végre a szükséges beruházásokat”

A 2004-es bővítés és a kohéziós politika sikertörténet, de mindenképpen újra kell gondolni az uniós felzárkóztatási rendszert. Az EU-s és állami támogatásokra egyaránt szükség van, hogy javítsunk Európa versenyképességén, és a költségvetési adósságfékeknek nem szabad akadályozniuk a beruházásokat. A magas szociális kiadások nem jelentenek versenyhátrányt Európában, épp ellenkezőleg: az erős munkavállalói jogok előnyt jelentenek az EU-nak – többek között ezekről beszélt a Portfolio-nak adott interjújában Oliver Röpke, az Európai Gazdasági és Szociális Bizottság (EESC) elnöke.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×