Infostart.hu
eur:
386.09
usd:
331.49
bux:
118863.12
2026. január 14. szerda Bódog
Szász-Kovács Emese ikreknek adott életet
Nyitókép: Facebook/Szász-Kovács Emese

Ritka esemény: különböző években születtek az ikrek

Édesanyjuk örül annak, hogy nem egy napon van a gyerekek születésnapja.

Negyedórás különbséggel született egy ikerpár Kaliforniában, így az anyakönyvi kivonatukba nemcsak másik nap, hanem másik hónap és másik év is van feltüntetve születési dátumnak – írta a People magazin alapján a 24.hu.

A greenfieldi szülők, Fatima Madrigal és Robert Trujillo szilveszter éjjelén, helyi idő szerint 23:45-kor üdvözölték a világon újszülött fiukat, a kis Alfredót.

15 perccel később pedig – pont akkor, amikor az óra éjfélt ütött, és 2022 lett – a házaspár legkisebb gyermeke, egy Aylin nevű kislány is megszületett.

Az édesanya szerint "őrületes", hogy ikrek, de különböző születésnapjuk van. A gyermekeket világra segítő orvos pedig pályafutása egyik legemlékezetesebb szülésének nevezte.

Alfredo és Aylin most három idősebb testvérhez – két lányhoz és egy fiúhoz – csatlakozik, akik mind nagyon izgatottan várják, hogy új testvéreik hazaérkezzenek.

Címlapról ajánljuk
Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Éles politikai vita bontakozott ki Csehországban az Ukrajnának szánt lőszerszállítások miatt. A jelenlegi miniszterelnök, Andrej Babiš azt állítja: a korábbi kormány több száz milliárd koronányi fegyverüzletet bonyolított le úgy, hogy erről sem a parlament, sem a közvélemény nem kapott világos tájékoztatást. Petr Fiala volt kormányfő viszont azzal vádolja Babišt, hogy felelőtlen nyilatkozataival emberek és cégek biztonságát veszélyezteti.

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×