fintech
Komoly előrelépést lát az MNB a digitális területen
A jegybank jelentéséből kiderül, fontos, hogy a növekvő digitális ügyfélkör is fokozott védelem alá kerüljön a jövőben.
Versenyre fel, Z generáció
Három kategóriában hirdet Fintech Design Versenyt a Digitális Jólét Program a digitális pénzügyi szolgáltatások iránt érdeklődő diákok számára. A legjobb pályaművek benyújtói akár arra is lehetőséget kaphatnak, hogy megvalósítsák ötleteiket.
Három témára fókuszál a Digitális Jólét Program és az Elektronikus Fizetési Szolgáltatók Szövetsége megállapodása
Jövőbeni együttműködésről írt alá szándéknyilatkozatot a pénzügyi digitalizáció, a fintech, valamint az okos települések összhangolt fejlesztése érdekében az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) támogatásából megvalósuló Digitális Jólét Program (DJP) szakmai vezetője és az Elektronikus Fizetési Szolgáltatók Szövetsége (EFISZ) elnöke.
A járvány megspórolta a digitális bankolás népszerűsítését
Jelentősen felgyorsult a magyar pénzügyi rendszer digitalizációja a koronavírus-járvány hatására: az ügyfelek is igénylik, a cégek pedig gyors megtérülést és költségcsökkentést remélnek a befektetésektől. Az MNB tovább ösztönözné és támogatná az ezirányú fejlesztéseket, a következő nagy dobás a teljes online számlanyitás és hiteligénylés széles körű bevezetése lehet.
Már az idén elterjedhet a QR-kódos fizetés itthon
Néhány kivételtől eltekintve döntően az év második felére ígérik a hazai bankok az azonnali fizetési rendszerre épülő új szolgáltatások, fizetési megoldások elindítását - derül ki a Portfolio körképéből. Jön a fizetési kérelem és a QR-kódos fizetési megoldás is a másodlagos azonosítók, így a telefonszámra utalás használata pedig már most is elérhető.
Megint megijesztette az ügyfeleket a Revolut
Újabb, a számlán nyilvántartott összegek eltűnésével kapcsolatos problémáról számoltak be a fintech cég ügyfelei. Ezúttal a tőzsdei kereskedésre alkalmas számlával volt gond. Reggelre azonban elhárították a hibát.
Magyarok által is használt számlák és kártyák miatt figyelmeztet az MNB
A tájékoztatás hiányossága, illetve bizonyos szolgáltatások felárazása miatt. Az MNB támogatja az egyszerűbb, olcsóbb pénzügyi szolgáltatásokat lehetővé tévő fintech innovációkat, de kizárólag akkor, ha azok szavatolják a pénzügyi stabilitást és az ügyfelek biztonságát.
Új korszak kezdődik idén a bankolásnál
A Bankszövetség főtitkára elárulta, mikor lehet olcsóbb egy lakossági bankszámla havidíja a belvárosi parkolás óradíjánál.
Elbukott egy magyar fintech cég
Visszavonta egy fintech cég tevékenységi engedélyét a Magyar Nemzeti Bank 2020 február végi határidővel, mivel a VirPay nem rendezte tőkehelyzetét, és nem biztosított az ügyfélpénzek korlátozás nélküli rendelkezésre állása. A jegybank kötelezte a társaságot, hogy arányosan fizesse ki a rendelkezésre álló ügyfélpénzeket a jogosult ügyfeleknek.
Párbeszéd a gazdaságról: itt vannak az új fizetési megoldások
A fintech megoldások alapjaiban alakítják át a pénzügyi szektort, és a piac felügyeletét is változásra kényszerítik - derült ki az InfoRádió Párbeszéd a gazdaságról című magazinműsorának legutóbbi adásából, amelynek Szombati Anikó, a jegybank ügyvezető igazgatója és Bilibók Botond, a Hold alapkezelő vezérigazgatója a vendége.
Párbeszéd a gazdaságról: alapvetően változik meg a banki ügyfélélmény
Innovatív megoldások, könnyen elvégezhető banki ügyletek, az ügyfélélmény növelése – ezeknek köszönhetik a sikerüket az úgynevezett fintech cégek - derül ki az InfoRádió Párbeszéd a gazdaságról című magazinműsorának legutóbbi adásából, amelynek Szombati Anikó, a jegybank ügyvezető igazgatója és Bilibók Botond, a Hold alapkezelő vezérigazgatója a vendége.
Bejön az új fizetési módszer a magyaroknak
Több százezren lesznek év végére azok, akik bankkártyájukat digitalizálva, mobiltelefonjukkal hajtanak végre érintéses fizetést – mondta az InfoRádióban Lemák Gábor fintech szakértő. Mint mondta, nyár elején ugrott meg azoknak a száma, akik ezt a fizetési formát választják, miután Magyarországon is elérhetővé vált az egyik amerikai óriásvállalat fizetési megoldása.
Magyarország a pénzügyi innováció élére törekszik
Vezető szerepre törekszik a magyar pénzügyi szakma a pénzügyi innováció terén – közölte a jegybank alelnöke egy pénteki konferencián.
Párbeszéd a gazdaságról: fontos változások jönnek a banki szolgáltatások terén
Más dimenzióba fogja helyezni a pénzforgalmat Magyarországon, ha megvalósul az azonnali átutalás lehetősége - mondták az InfoRádiónak nyilatkozó szakértők. Bartha Lajos, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) pénzügyi infrastruktúráért és bankműveletekért felelős ügyvezető igazgatója és Szabó Dávid, a Hold Alapkezelő portfóliómenedzsere a bankváltás megkönnyítésének fontosságát is hangsúlyozta a Párbeszéd a gazdaságról című magazinban.
Nem bírja el a Duna Paks 2-t – lapszemle
A Magyar Idők szerint a kötcsei polgári piknik fő témája az európai parlamenti választás kampánya és a kulturális kérdések lesznek. Nem fogja elbírni a Duna a paksi atomerőmű bővítését – írja a Népszava. A Világgazdaság azt írja, hogy az idén ismét rekordot dönthet a díjbevétel az önkéntes nyugdíjpénztáraknál. Az iskolakezdés miatt a NAV kiemelten ellenőriz egyes boltokat – áll a Magyar Időkben. A Portfolio cikke a legújabb magyar fintech kezdeményezésekről ír. Több pénzintézet is módosított idén a személyi kölcsönök maximálisan igényelhető hitelösszegén – írta a Pénzcentrum.
Párbeszéd a gazdaságról: a Google és a Facebook felborítja a bankpiacot is
Fintech forradalomról még korai lenne beszélni, de a következő években hatalmas kihívás és átalakulás vár a bankokra, a pénzügyi közvetítő szektorra - derült ki az InfoRádió Párbeszéd a gazdaságról című műsorának legutóbbi adásában, amelyben Bilibók Botond, a Hold Alapkezelő vezérigazgatója, valamint Fáykiss Péter és Gabler Gergely, a Magyar Nemzeti Bank két igazgatója beszélgetett.
Megvan, kik veszélyesek a bankokra
A fintechek, vagyis a pénzügyi fejlesztő cégek nem jelentenek veszélyt a bankokra – hangzott el a jegybank konferenciáján.
Magyarország lehet a digitalizáció nyertese
Ők tehetik kényelmesebbé pénzügyeinket
Jelenleg még csak 50-60 úgynevezett FinTech, vagyis gyorsan fejlődő pénzügyi újítást kínáló kis cég lehet Magyarországon – közölte az InfoRádióval a GKI Digital üzletágvezetője. Madar Norbert hangsúlyozta, ezek száma és szerep egyre nőhet a következő időszakban.