Infostart.hu
eur:
388.03
usd:
329.53
bux:
0
2025. december 28. vasárnap Kamilla
Nyitókép: Pixabay

Elsőfokú riasztást adtak ki, országszerte jönnek a zivatarok

A hőség csak a hét végén tér vissza, és nem tart sokáig.

Ma napközben még többfelé lehetnek zivatarok, de már nem olyan intenzív formában, mint az előző napokon. A hosszú távú időjárás-előrejelzések azt mutatják, hogy idén már nem lesz tikkasztó kánikula, az ország legmelegebb részein sem fog 32 Celsius-foknál feljebb kúszni a hőmérő higanyszála.

A HungaroMet előrejelzése szerint pénteken az északnyugat fölé érkezett szakadozott felhősáv fokozatosan gomolyosodik, arrafelé délelőtt gyenge eső előfordulhat. Máshol is képződnek gomolyfelhők, melyekből délután szórványosan zápor, helyenként zivatar kialakulhat. Az északkeleti határ közelében lehet zártabb a felhőtakaró. A felhőzet, valamint a csapadékhajlam estére fokozatosan csökken.
Az északnyugati, nyugati szelet többfelé élénk, néhol – főként a zivatarokat – erős lökések kísérhetik.

A csúcshőmérséklet általában 23 és 28 Celsius-fok között valószínű, de a felhősebb északkeleti tájakon ennél pár fokkal hűvösebb maradhat az idő. Késő estére 15 és 21 Celsius-fok közé hűl le a levegő.

A meteorológusok péntekre is elsőfokú riasztást adtak ki a zivatarcellák miatt. Összesen 18 vármegye kapott citromsárga színt a HunagaroMet térképén, csak egyetlen vármegye (Baranya) ússza meg a markánsabb esőt.

Forrás: HungaroMet
Forrás: HungaroMet

Az erősebb cellákhoz lokálisan jelentősebb mennyiségű csapadék (15-25 mm), viharos széllökések (60-70 km/h) és kisebb méretű jég (<1-2 cm) társulhat.

Szombaton viszont ismét elkezd melegedni a levegő, visszatér a kánikula, de nem tart sokáig. Hétfőn fog tetőzni a hőség, aztán ismét csökkenni kezd a hőmérséklet, olyannyira, hogy vissza sem tér a nagy meleg egy ideig. Szombaton napos idő várható kevés gomolyfelhővel. Futó záporok előfordulhatnak. A nyugatias szél többnyire mérsékelt marad. Délután 26, 31 Celsius-fok valószínű. Vasárnap is napos időre számíthatunk kevés fátyol- és gomolyfelhővel. Futó záporok előfordulhatnak. A déli, délnyugati szél többnyire mérsékelt marad. Hajnalban 11, 19, délután 29, 35 Celsius-fok valószínű.

Címlapról ajánljuk
Gyulay Zsolt a Hungaroringről: kőkemény csatákon kellett túljutni

Gyulay Zsolt a Hungaroringről: kőkemény csatákon kellett túljutni

Jövőre is telt házas lesz a Forma-1-es Magyar Nagydíj – mondta az InfoRádióban Gyulay Zsolt, a Hungaroring Sport Zrt. elnök-vezérigazgatója. A mogyoródi létesítményben a tavasz első felében ér véget a felújítás záró szakasza. Arról is beszélt, hogy miként valósulhatott meg a külföldi szakértők által is elismert beruházás.

Fenyegetőzik az orosz külügyminiszter

Megsemmisítő választ fog adni Oroszország az ellene irányuló támadásra - figyelmeztetett Szergej Lavrov orosz külügyminiszter a TASZSZ hírügynökségnek adott, vasárnap megjelent évértékelő interjújában.
Szép csendben lopakodik a digitális euró

Szép csendben lopakodik a digitális euró

Az Európai Tanács múlt hét csütörtöki ülésének politikailag fajsúlyos két napirendi pontja – az Ukrajnának történő hitelnyújtás és a MERCOSUR egyezmény aláírás előtti jóváhagyása – mellett szinte teljesen elsikkadt a harmadik megvitatott kérdés. Megállapodás született ugyanis a Tanács tárgyalási irányelvéről azokkal az euró szerepének megerősítését célzó kulcsfontosságú javaslatokkal kapcsolatban is, amelyek lehetővé teszik majd a digitális euró bevezetését, valamint pontosítják az eurókészpénz törvényes fizetőeszköz-státuszát.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×