Infostart.hu
eur:
385.04
usd:
328.72
bux:
0
2026. január 21. szerda Ágnes
Senior woman in the city
Nyitókép: Eva-Katalin/Getty Images

Nyugdíjasok áfa-visszatérítése: bővülhet a kedvezményes termékek köre

Az Idősügyi Tanács tagjai szeretnék a listát szélesíteni.

Orbán Viktor miniszterelnök bejelentette: havonta 10-15 ezer forint áfa-visszatérítést jelent a nyugdíjasok számára júliustól az áfa-visszatérítés, de már a kormány tagjai is arról beszélnek, hogy esetleg nem csak a zöldségre, a gyümölcsre és a tejtermékekre vonatkozna a kedvezmény.

Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter az atv.hu-nak azt mondta, az Idősügyi Tanáccsal folytatott kozultáción az a javaslat hangzott el, hogy egyes mirelit termékeket, a kenyeret, az olajat, de még havonta egy mosóport is a nyugdíjasok számára júliustól biztosított áfa-visszatérítéses körbe kellene sorolni.

A nyugdíjasokáfa-visszatérítését a miniszterelnök jelentette be az évértekelőjén, február 22-én, a Várkert Bazárban azt mondta „a nyugdíjasok számára a zöldségek, a gyümölcsök és a tejtermékek esetén az év második felében – egy bizonyos havi összeg erejéig – vissza fogjuk téríteni az áfát”. Ez egy “csippantással” megoldható lesz a miniszterelnök tájékoztatása szerint a havi 10-15 ezer forintos keretig.

Címlapról ajánljuk

Az ENSZ drága konkurenciáját szervezi Donald Trump – Németország kivár

Németországra is számít az amerikai elnök abban a „béketanácsban”, amelyet első lépésben a gázai konfliktus megoldására, hosszabb távon az ENSZ felváltására kíván létrehozni. A német kormány még nm döntött arról, hogy elfogadja-e az invitálást, mindenesetre Friedrich Merz kancellár szerdán a davosi világgazdasági fórumon erről is tárgyalni akar Donald Trumppal.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×