Infostart.hu
eur:
355.15
usd:
308.65
bux:
133528.69
2026. június 11. csütörtök Barnabás
Nyitókép: Unsplashed

Őrület, 20 fok is lehet, most vigye tisztítani a télikabátot

Folytatódik a változékony, tavaszias időjárás a jövő héten is, a hét elején a délnyugati tájakon akár 20 Celsius-fok is lehet, majd a hét második felében kissé mérséklődik a meleg. A szél gyakran lesz élénk és szórványos eső minden nap előfordulhat - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből.

Hétfőn többnyire napos idő várható fátyolfelhőkkel, de az Északi-középhegység térségében kisebb körzetekben tartósabban megmaradhat a köd és a rétegfelhőzet. Csapadék nem valószínű. Többfelé élénk lesz a déli, délnyugati szél, de a Dunántúlon erős, olykor viharos lökések is előfordulhatnak. A csúcshőmérséklet többnyire 12 és 18 fok között alakul, de az Északi-középhegység térségében néhol 10 fok alatt maradhat a csúcsérték.

Kedden az ország nagy részén legalább rövid időre kisüt a nap a nyugat felől felvonuló vastagabb felhőmezők mellett, a felhőkből azonban egyre több helyen kell számítani esőre, záporesőre. A déli, délnyugati szelet többfelé kísérik élénk, erős lökések - az Északi-középhegységben ugyanakkor jobbára gyenge vagy mérsékelt marad a légáramlás. Hajnalban általában 4 és 10 fok között alakul a hőmérséklet, azonban északkeleten ennél pár fokkal alacsonyabb értékek is lehetnek. Délutánra döntően 10 és 18 fok közé melegszik fel a levegő, de északkeleten több fokkal hűvösebb maradhat az idő, míg délnyugaton egy-egy helyen a 20 fok sem teljesen kizárt.

Szerdán átmenetileg csökken a csapadékhajlam, a felhőzet is nagyobb területen szakadozik fel, a nap második felében azonban dél, délnyugat felől ismét vastagszik, egyre többfelé záródik a felhőtakaró, ezzel együtt az eső, zápor kialakulási esélye is növekszik. A légmozgás mindenütt mérséklődik. Hajnalban jobbára 2-7 fok várható, de a derültebb, szélvédettebb fagyzugokban fagypont körül is alakulhat a minimum. Délután 8-16 fok valószínű.

Csütörtökön döntően erősen felhős vagy borult időre lehet számítani, és több helyen várható eső, zápor. A légmozgás nagyrészt gyenge vagy mérsékelt marad. Hajnalban általában 2-7 fok valószínű, de az átmenetileg kevésbé felhős északi fagyzugokban 0 fok alá is hűlhet a levegő. A maximum 7-14 fok között várható.

Pénteken szakadozottabbá válik a felhőzet, ezzel együtt kissé csökken a csapadékhajlam is, kevesebb helyen fordulhat elő eső, záporeső. A nyugati, északnyugati szél helyenként megélénkül. Hajnalban 0 és plusz 7, délután 7-14 fok közötti értékek várhatók.

Szombaton erős felhősödés valószínű, szórványosan fordulhat elő záporos jellegű csapadék. Megélénkül, helyenként megerősödik az északnyugati, nyugati szél. A minimum mínusz 2 és plusz 5, a csúcsérték 5 és 10 fok között várható.

Vasárnap felhőárvonulásokra van kilátás helyenként kis mennyiségű, vegyes halmazállapotú záporos csapadékkal. Az északi, északnyugati szelet több helyen kísérhetik élénk, erős lökések. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet mínusz 4 és plusz 3, a csúcshőmérséklet 3 és 9 fok között valószínű.

Címlapról ajánljuk

Örülhetnek a napelemesek: meghosszabbította a lakossági pályázat határidejét a kormány

Megkönnyebbülhetnek, akik már megkezdték a lakossági napelemes beruházásukat, de bajban voltak a június 15-i határidő miatt, mert szeptember 30-ig befejezhetik a beruházást, mert meghosszabbította a kormány a határidőt.
inforadio
ARÉNA
2026.06.12. péntek, 18:00
Marsai Viktor
a Migrációkutató Intézet igazgatója, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Mekkora üzlet a 2026-os foci-vb, és hogyan keressünk vele pénzt?

Mekkora üzlet a 2026-os foci-vb, és hogyan keressünk vele pénzt?

A 2026-os futball-világbajnokság a befektető szemével nézve nem pusztán sportesemény, hanem egy ritka, többrétegű gazdasági jelenség: egyszerre globális médiaeszköz, turisztikai impulzus, fogyasztási sztori és rövid távú piaci viselkedési torzításokat kiváltó tömeges figyelemelterelés. A torna 2026. június 11. és július 19. között zajlik 16 észak-amerikai helyszínen, Kanada, Mexikó és az Egyesült Államok közös rendezésében; ez lesz a 23. férfi labdarúgó-vb, immár 48 csapattal és 104 mérkőzéssel. Ami eddig is a világ legnagyobb sportmédia-terméke volt, az 2026-ra még nagyobb, hosszabb és üzletileg még jobban monetizálható formává válik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×