Infostart.hu
eur:
359.53
usd:
313.55
bux:
0
2026. július 16. csütörtök Valter
Antigén tesztes koronavírus-szűrésre felállított mobil mintavételező állomás a fővárosi Baross téren 2020. december 19-én. Négy helyszínen öt napon át ingyenes önkéntes szűrést biztosít a Fővárosi Önkormányzat az előre regisztrált budapesti polgároknak, összesen 7500 tesztet.
Nyitókép: MTI/Mohai Balázs

1370 újabb fertőzöttet azonosítottak, elhunyt 89 beteg

Az aktív fertőzöttek száma 94 261 főre csökkent. A 200 ezret közelíti a beoltottak száma.

1370 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést , ezzel 366 279 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 89 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 12 463 főre emelkedett - közölte a kormányzati koronavírus-portál.

A gyógyultak száma is folyamatosan nő, jelenleg 259 555 fő, az aktív fertőzöttek száma 94 261 főre csökkent.

3582 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 264-en vannak lélegeztetőgépen.

Eddig 198 283-an kaptak vakcinát, közülük 49 606 fő már a második oltását is megkapta.

A portál felidézi, hogy az egészségügyi dolgozók kampányszerű oltása lezárult, csütörtöktől már az idősotthonokra, bentlakásos szociális intézményekre összpontosul a vakcinázás, majd a védőoltásra regisztrált legidősebbek következnek jövő héten, őket a háziorvos fogja keresni.

Pénteken újabb vakcina beszerzésére szerződött Magyarország miután a brüsszeli vakcinabeszerzés túl lassú. 2,5 millió ember oltásához elég kínai Sinopharm oltóanyag fog érkezni a következő 4 hónapban. Oroszországból 1 millió ember oltására elég vakcinát várunk 3 hónap alatt. A nyugati vakcinákból eddig 19,7 millió adagot kötöttünk le, de ezekből eddig csak 201 ezer ember oltására elég vakcina érkezett meg eddig.

Azt hangsúlyozzák, hogy a magyar járványügyi adatok kedvezőek, sikerült megfékezni a járványt, de több európai országban tovább nő a fertőzöttek száma, miközben kevés a vakcina. Ezért a kormány március 1-ig meghosszabbította védelmi intézkedéseket.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.07.16. csütörtök, 18:00
Bóna Szabolcs
agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter
Ellenvéleményeket a Monetáris Tanácsba! – Javaslat a testület reformjára

Ellenvéleményeket a Monetáris Tanácsba! – Javaslat a testület reformjára

A Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsában a külső tagok feladata elvileg az lenne, hogy önálló szakmai szempontokat jelenítsenek meg a kamatdöntéseknél, és szükség esetén ellensúlyt képezzenek a jegybank vezetésének álláspontjával szemben. Az elmúlt évtizedben a kamatdöntéseknél azonban gyakorlatilag eltűntek a nyilvánosan is megjelenő szakmai véleménykülönbségek. Ez annak a jele, hogy a külső tagság intézménye elveszítette eredeti funkcióját – ezért a kiválasztás rendszerének és a Monetáris Tanács összetételének újragondolását felvetve konkrét javaslatokat fogalmazok meg az MNB működési hatékonyságának erősítése érdekében.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×