Infostart.hu
eur:
361.75
usd:
316.36
bux:
142071.93
2026. július 16. csütörtök Valter
Nyitókép: Facebook/Szijjártó Péter

Új hidakat, új utakat adnak át Szlovákia felé

Hat közlekedési összeköttetés jön létre Szlovákia és Magyarország között 2023-ig, köztük három híd az Ipolyon - jelentette be Szijjártó Péter.

Magyarországnak Szlovákiával van a leghosszabb határszakasza, ezért az a cél, hogy minél több ponton legyen összeköttetés a két ország között - közölte a külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön a Facebook-oldalán, miután online tanácskozott Andrej Dolezal szlovák közlekedési miniszterrel.

Idén ősszel befejeződik a Miskolc és Tornyosnémeti közötti gyorsforgalmi út építése, így keleten és nyugaton is autópályával lesz összekötve Magyarország Szlovákiával.

A miniszter hozzátette: megállapodás született arról is, hogy a koronavírus-járvány után újraindul a szárnyashajó-közlekedés Budapest és Pozsony között, valamint további egyeztetések lesznek a Budapestet Varsóval, Pozsonyon keresztül összekötő gyorsvasút megépítéséről.

Címlapról ajánljuk
Gyulay Zsolt: új szintre emelik az olimpiát, és ez egyes magyar sikersportágaknak rossz hír

Gyulay Zsolt: új szintre emelik az olimpiát, és ez egyes magyar sikersportágaknak rossz hír

A jövőben mindent egyre inkább a nézettség és a pénz fog meghatározni, így a tradicionális magyar sikersportágak bajban lesznek. Az amerikaiak Los Angelesben ismét új szintre emelik majd az olimpiát – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a MOB elnöke. Gyulay Zsolt a magyar küldöttségből ismét az úszóktól várja a legjobb eredményeket két év múlva.

Vitézy Dávid a gyorshajtós, rolleres kérdőívről: fontosak a válaszok, ezek alapján változnak a jogszabályok

A Magyar Péter miniszterelnök által a kormányszóvivői tájékoztatón bejelentett közlekedésbiztonsági társadalmi egyeztetés részleteit ismertette a közlekedési és beruházási miniszter.
inforadio
ARÉNA
2026.07.17. péntek, 18:00
Balogh László
az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×