Infostart.hu
eur:
390.64
usd:
331.2
bux:
110697.08
2025. december 23. kedd Viktória
Olvadó jégtáblák a Balatonban Siófoknál 2018. március 10-én.
Nyitókép: MTI/Sóki Tamás

Megindult a jég a Balatonon – videó

Az idei télen először jelent meg a jég a tavon, és mindjárt mozgásba is kezdett.

A várakozásoknak megfelelően hétfőn megjelent a Balaton nyílt vizén is a jég. Vasárnapról hétfőre éjszaka alakult ki a jégréteg, amelyet azonban a megélénkülő nyugati szél már a reggeli órákban összetört és a part közelébe sodort – olvasható a siófoki obszervatórium jelentésében.

Az apró jégkockákból álló jégfolyam jól követhető a siófoki obszervatóriumból készült videón. Megfigyelhető, hogy az álló és mozgó jég között két éles határvonal is kialakul. A folyamat megértéséhez érdemes végignézni a rövid filmet – írja a hirbalaton.hu.

A következő napok egyre melegebb és szelesebb időjárása miatt várhatóan ez a kevés jég is rövidesen eltűnik a Balatonról.

Címlapról ajánljuk
Síelni megy? Erről ne feledkezzen meg!

Síelni megy? Erről ne feledkezzen meg!

Akár a helikopteres mentés költségeire is nyújt fedezetet a megfelelően megválasztott biztosítás – mondta el az InfoRádióban Kozma Gábor, az Insura.hu vezérigazgatója.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 23. 10:34
×
×
×
×