Infostart.hu
eur:
379.29
usd:
319.93
bux:
129712.01
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Nyitókép: Magyar Turisztikai Ügynökség

Már nem lesz újabb társadalmi egyeztetés a Balaton partjáról

Online ülést tartott a Balatoni Fejlesztési Tanács, és több érdekes ügyben is tájékoztatást adott.

A Balaton Fejlesztési Tanács (BFT) legutóbbi, online ülésén ismét szóba került a vízparti rendezés társadalmi egyeztetése, és kiderült, jelenleg a tóparti önkormányzatokkal zajlik az egyeztetés, a munkának a felénél tartanak, utána kerül sor az állami szakigazgatási szervekkel történő egyeztetésre. Mivel a tervezet 2019 végén nyilvánosságot kapott széles körben, véleményezésre is lehetőség nyílt akkor, és jelentős változáson azóta nem esett át, egyelőre nem tereznek újabb társadalmi egyeztetési kört – írja a hirbalaton.hu.

Lesz újra főépítésze a Balaton-régiónak, csak a kinevezése a járvány miatt akadt el. Az egyre riasztóbb tóparti beépítések miatt is sürgetővé vált balatoni főépítész kinevezése, amelyre a törvényi felhatalmazás adott, többféle javaslat is született már, amelynek zajlik az egyeztetése.

A siófoki obszervatórium szoros szomszédságába tervezett ötszintes ház megépítésének megakadályozására mindent megtett a BFT, javasolta a cseretelek megoldást, a telektulajdonos kártalanítását, de az építési engedély kiadása, illetve a jogszabály-módosítások eredményeképpen jelenleg már több lehetőséget nem adnak a jelenlegi jogszabályok.

Egy közelmúltban elfogadott új jogszabály szerint társelnököt nevez ki a Miniszterelnökség a BFT élére. Bóka István, a BFT elnöke ezzel kapcsolatban elmondta, a miniszter joga és kötelessége a társelnök delegálása. Arra a hírre reagálva, hogy kormánybiztost kap a Balaton-régió, közölte, a vízügyi kérdések kapcsán tervezik a kormánybiztosi rendszer bevezetését, vagyis nem területfejlesztési, nem turisztikai, illetve nem balatoni gazdaságfejlesztési területen.

Címlapról ajánljuk
Charaf Hassan: a BME-diploma útlevél mindenhova a világban

Charaf Hassan: a BME-diploma útlevél mindenhova a világban

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem rektora szerint reális cél, hogy az egyetem 2030-ra a világ legjobb száz intézménye közé kerüljön. Charaf Hassan az InfoRádió Aréna című műsorában arról is beszélt, hogy a fenntartóváltással megindult az a lendület, amely a Műegyetemet a nemzetközi élvonalba emelheti.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
Összeomlott Ukrajna támogatása, nagy bejelentésre készül Zelenszkij - Híreink az ukrán frontról szerdán

Összeomlott Ukrajna támogatása, nagy bejelentésre készül Zelenszkij - Híreink az ukrán frontról szerdán

Az orosz erők nagy erőkkel nyomulnak előre az ukránok által 2022-ben visszafoglalt Liman térségében: az észak-donyecki város ostroma lényegében megkezdődött, az oroszok a környező falvak elfoglalásával akarják bekeríteni a települést. Közben nagyobb katonai műveletek zajlanak Kosztantynivka, Pokrovszk, Huljajpole térségében is. Közen orosz lapok és internetes OSINT-bloggerek arról írnak: kisebb ellentámadást indított az ukrán hadsereg a déli fronton - Kijev ezt nem erősítette meg egyelőre. Diplomáciai fronton egyelőre nem látszik áttörés: Moszkvából több, Amerikával szemben kritikus nyilatkozat is jött az elmúlt napokban. A nap folyamán megjelnetek a Kiel Institute adatai: ebből kiderül, hogy Ukrajna katonai támogatása 2022 előtti mélypontra süllyedt. Az FT közben információkat szerzett arról, hogy Zelenszkij elnök választásokat akar tartani Ukrajnában - erről a napokban érkezhet hivatalos bejelentés. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború szerdai eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×