Infostart.hu
eur:
381.42
usd:
321.78
bux:
128831.58
2026. január 31. szombat Gerda, Marcella

Rekordmennyiségű kábelt loptak - napokra leáll a csömöri HÉV

Rekord mennyiségű kábelt loptak el a hétvégén a csömöri HÉV vonalán. Azon túl, hogy a magasfeszültségű vezetékek levágása, megrongálása bizonyos esetekben a forgalomban jelentős akadályt jelent, sőt akár komoly balesetveszély forrása is lehet, súlyos anyagi kárt okoznak a BKV-nak a kábel-tolvajok.

A csömöri HÉV vonaláról körülbelül egy kilométer hosszú tápkábelt tulajdonítottak el ismeretlen tettesek, mintegy 11 millió forintos kárt okozva ezzel a BKV-nak, és több napos kényelmetlenséget, bosszúságot az utasoknak - előreláthatóan szeptember 28-ig buszpótlás szükséges az érintett szakaszon.

A vállalat közleménye szerint az elmúlt pár évben egyre több és egyre nagyobb értékben követnek el kábellopásokat a BKV és az utasok kárára. A BKV az esetek felderítése érdekében együttműködik a rendőrséggel és a Vám- és Pénzügyőrséggel, a bűnmegelőzés érdekében pedig - többek között - éjszakánként kémvillamosokkal is ellenőrzik a forgalmi területeket - miközben a vonalak teljes és állandó őrzését gazdaságossági okok miatt lehetetlen megoldani.

2007 óta a HÉV-nél több mint 160 eset történt, esetenként - átlagosan - közel hárommillió forintos értékben. De előfordult már az is, amikor egyetlen alkalommal közel 30 és félmillió forint kárt okoztak a tolvajok. Az eltulajdonított vezetékek értéke - a villamos és troli ágazatban - 2010-ben már elérte a 100 millió forintot, és a tettesek egyelőre ismeretlenek.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Pásztor Szabolcs: idén a magánfogyasztás és a szolgáltató szektor húzhatja leginkább a magyar gazdaságot

A legtöbb elemző, piaci szereplő szerint a 2026-os évben 2-3 százalékos gazdasági növekedés várható Magyarországon. Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kutatási igazgatója az InfoRádió Trendfigyelő című műsorában elmondta: „ébernek” kell lenni, mert ha továbbra sem teljesítenek jól a külső piacok, az értelemszerűen begyűrűzik majd Magyarországra is. Ugyanakkor pozitívumnak nevezte, hogy egyre több amerikai nagyvállalat jön hazánkba kutatni vagy fejleszteni.
inforadio
ARÉNA
2026.02.02. hétfő, 18:00
Tárnok Balázs
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet kutatásért felelős igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×