Infostart.hu
eur:
385.05
usd:
328.48
bux:
121282.66
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén

Szekeres Imre: a honvédségnél nincs megkülönböztetés, katonák vannak

A katonai hivatás jelképe az egyenruha, amely elfedi, hogy viselője férfi vagy nő, roma vagy nem roma. Itt nincs megkülönböztetés, katonák szolgálnak, akik dicsőséget hoznak a hazának - mondta Szekeres Imre honvédelmi miniszter vasárnap Debrecenben.

A társadalmi együttélésben vannak problémák, de a Magyar Honvédség (MH) ebben is példát mutat, hogy lehet másként is csinálni - tette hozzá a tárca vezetője a MH esélyegyenlőségi napjának megnyitóján.

Az esélyegyenlőségi napon az 5. számú Bocskai István Lövészdandár Kossuth laktanyájában átadták az ország első humánszolgálati irodáját, s jelen vannak az idei hajdúhadházi katonai pályára irányító táborban résztvevő roma fiatalok is.

Címlapról ajánljuk

Formálódik Donald Trump béketanácsa – és az is, kik akarnak részt venni benne

Az amerikai elnök 60 országot hívott meg a gázai béketanácsba, de állandó tagságot csak bizonyos feltételekkel lehet kapni. A kazah, az üzbég és a fehérorosz elnök mellett Orbán Viktor is üdvözölte a kezdeményezést, Oroszország, Lengyelország és Izrael még kivár, a francia államfő viszont egyértelműen közölte, hogy a jelenlegi feltételekkel nem csatlakoznak a testülethez.
Egyre nagyobb az esés az amerikai tőzsdéken

Egyre nagyobb az esés az amerikai tőzsdéken

Hatottak a Donald Trump által belengetett vámfenyegetések és Grönland elfoglalásának megerősítése, a piacok nem fogadták jól, és ma is lefelé tartanak. Az európai lefordulás után egyre nagyobb az esés az amerikai részvénypiacokon, az emelkedést korábban vezető nagy tech papírok, az Nvidia, a Tesla, az Amazon, a Microsoft ma mind lefordultak. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×