eur:
393.27
usd:
363.36
bux:
73745.69
2024. július 30. kedd Judit, Xénia

A kormány mellett csak a rektoroknak tetszik a tandíj

Több felsőoktatási szakszervezet azt kéri a kabinettől, hogy a parlament halassza el a hétfői szavazást a tandíj bevezetését célzó törvénymódosításról. A tárca elutasította a kérést.

Eltérő okokból ugyan, de a Magyar Rektori Konferenciát és a kormánypártok ifjúsági szervezeteit leszámítva az összes felsőoktatásban érintett szervezet a tandíj bevezetése ellen foglalt állást.

Szombaton a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete, az Agrároktatási és Kutatási Dolgozók Szakszervezete, valamint az Orvosegyetemek Szakszervezeti Szövetsége közösen kérte a kormányt, hogy a parlament a nyári ülésszak zárónapján ne szavazzon a tandíj bevezetéséről.

Az érdekvédők szerint a kabinet a változásokról nem egyeztetett az érintett szakszervezetekkel, úgyhogy azt előbb a Felsőoktatási Érdekegyeztető Tanácsban is meg kell vitatni.

Az oktatási tárca szerint Hiller István miniszter folyamatosan tárgyalt az összes felsőoktatási szervezettel, a szakszervezetekkel például legutóbb két hete.

A minisztériumban ráadásul úgy vélik: mivel a tandíj bevezetése nem befolyásolja a felsőoktatási dolgozók munkakörülményeit, nem szükséges azt az érdekegyeztető tanács elé vinni.

Pártos ifjúság

Az ügyben leginkább érintettek, a fiatalok sem tudták kiharcolni a fejlesztési részhozzájárulásról szóló szavazás elhalasztását.

A parlamenti pártok ifjúsági szervezeteinek pénteki tárgyalásán a Fiatal Baloldal és az Új Generáció ellenállása miatt nem fogadtak el tandíjellenes közös nyilatkozatot - közölte az InfoRádióval a tanácskozást kezdeményező Ifjúsági Demokrata Fórum elnöke.

Almássy Kornél - noha korábban egyértelműen a tandíj ellen foglalt állást -, most már csak az intézkedés későbbre halasztásáról beszélt.

A tárca a viták ellenére augusztus elsejére összehívta a Felsőoktatási Érdekegyeztető Tanácsot, ahol az ágazat résztvevői megvitathatják a tandíj szükségességét.

Hogy ez mire lesz jó, egyelőre nem tudni, a parlament ugyanis várhatóan hétfőn megszavazza a tandíj bevezetését célzó felsőoktatási törvénymódosítást.

Címlapról ajánljuk
Tíz góllal verték Argentínát Lékai Mátéék

Tíz góllal verték Argentínát Lékai Mátéék

Csak az eleje volt szoros, aztán a magyar férfi kézilabda-válogatott magabiztos sikert aratott második csoportmeccsén a párizsi olimpián.

Kalas Vivien: a politikai viták miatt súlytalanabb pozíciót kaphat az Európai Bizottságban Várhelyi Olivér

A biztosl portfóliók elosztásánál számítani fog, hogy vita van Magyarország és az Európai Unió között, és a magyar kormányfő és a magyar kormánypárti képviselők nem támogatták Ursula von der Leyen újraválasztását – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetének főreferense.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.08.30. péntek, 18:00
Kiss Róbert Richárd
turisztikai szakértő, az InfoRádió főmunkatársa
Elfoygott az erő az amerikai piacokon

Elfoygott az erő az amerikai piacokon

Reggel az ázsiai tőzsdéken többnyire emelkedést láthattunk a japán Nikkei vezetésével, ezt követően pedig az európai tőzsdéken is jó a hangulatban indult a nap, délutánra azonban elfogyott a lendület. Amerikában eközben vegyes mozgásokat láthatunk. Gazdasági események szempontjából csendes napra számíthatunk, a reggeli német kiskereskedelmi adat közzétételét követően nem várhatóak piaci hatással bíró események, a héten azonban több fontos GDP, illetve foglalkoztatottsági adat is érkezik majd, emellett pedig a felpörgő második negyedéves gyorsjelentési szezon is szolgálhat meglepetésekkel a befektetőknek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×