eur:
411.11
usd:
392.25
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Marcel Ciolacu kijelölt román miniszterelnök, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke beszél a kormányáról tartott bizalmi szavazás előtt a parlament bukaresti üléstermében 2023. június 15-én. A PSD és a Nemzeti Liberális Párt (PNL) 2021-es megállapodása alapján a PNL átadta a miniszterelnöki tisztséget a PSD-nek, ezzel új, kétpárti kormány alakul, amelyből kimarad az eddig a nagykoalícióban részt vevő Romániai Magyar Demokrata Szövetség, az RMDSZ.
Nyitókép: MTI/EPA/Robert Ghement

Orbán Viktor beszédéről a román miniszterelnök is nyilatkozott

A román újságírók hiába kérdezték Marcel Ciolacu román miniszterelnököt, hogy mit gondol Orbán Viktor Tusványoson elmondott beszédéről, a kormányfő nem volt hajlandó véleményt mondani. Szerinte a magyar miniszterelnök csak azt mondta el, amit Budapesten és Brüsszelben is elmond.

Marcel Ciolacu román miniszterelnök nem kívánta kommentálni magyar kollégája, Orbán Viktor Tusnádfürdőn, a Bálványosi Nyári Szabadegyetemen elmondott beszédét – írta a News román hírportál. A cikket az Index idézi.

Románia kormányfője elhárította az Orbán Viktor beszédét firtató kérdéseket, és védelmébe vette Magyarországot, kiemelve a két ország szoros gazdasági kapcsolatait.

A román kormányfő visszakérdezett: Orbán Viktor mondott valamit Romániáról? Azt akarták, hogy tiltsam meg neki, hogy Romániába jöjjön. Szerintem ugyanazt mondta, amit Brüsszelben és Budapesten is. Ez nem az én dolgom – fogalmazott Marcel Ciolacu.

A román kormányfő elmondta, hogy konkrét gazdasági kérdésekről tárgyalt magyar kollégájával, majd hangsúlyozta, hogy Magyarország Románia harmadik legfontosabb partnere az Európai Unióban.

Címlapról ajánljuk
Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

A magyar uniós biztosjelölttől elvett szakterületek közül kettő az egészségügyi válságkezeléshez, egy pedig a szexuális és reprodukciós jogokkal kapcsolatos hatáskörhöz kapcsolódik – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetének főreferense. Kalas Vivien szerint az új Európai Bizottságtól nem igazán várhatók nagy változások, talán az ECR képviselőcsoport hozhat be új gondolatokat a mindennapos munkába.

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Az Egyesült Államok újabb szankciókat vezetett be Oroszország ellen, ezúttal a Gazprombankot és további 50 kisebb-nagyobb orosz pénzintézetet célozva meg. A lépés célja, hogy tovább korlátozza Oroszország hozzáférését a nemzetközi pénzügyi rendszerhez, és megnehezítse az ukrajnai háború finanszírozását. Az intézkedések a Biden-adminisztráció utolsó hónapjában történnek, és jelentős hatással lehetnek az orosz költségvetésre, de a magyar gazdaság szempontjából is izgalmas a helyzet, mivel Magyarország évente 4,5 milliárd köbméter földgázt kap Oroszországtól, amelyet a Gazprom szállít, a szankció alá kerülő Gazprombank kezeli az energiacég pénzügyeit.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×