Infostart.hu
eur:
362.97
usd:
317.33
bux:
140981.27
2026. július 19. vasárnap Emília
Female engineer inspecting equipment in a steel factory.
Nyitókép: Teera Konakan/Getty Images

Ácsingóznak az EU-n kívüli munkavállalókra a holland cégek

Nőtt a nem európai uniós állampolgárok munkavállalási kérelmeinek száma Hollandiában – jelentette hétfőn a Dutchnews holland hírportál az UWV a holland kormányzati munkaügyi központra hivatkozva.

Az UWV – amely a többi között a nem EU-s munkavállalók kérelmeinek elbírálásával foglalkozik – az idei év első hat hónapjában a holland cégektől 18 800 levelet kapot, amelyben a jelentkezők Hollandiába hozatalát kérik. Ez a szám csupán kétezerrel kevesebb, mint a 2023-ban beérkezett engedélykérések összesen – teszi hozzá a hírportál.

A sok, függőben lévő kérelem miatt a vállalatok felé máris jelezték, hogy a szokásos öt héten belül vélhetően nem tudják elbírálni a beadványokat.

A kérelmek száma vélhetően a holland gazdaság több szektorában tapasztalható munkaerőhiány miatt ugrott meg. A holland statisztikai hivatal (CBS) adatai szerint jelenleg mintegy 450 ezer betöltetlen állás van Hollandiában.

Nőtt a munkavállalói engedéllyel rendelkező menekültek száma is: míg tavaly mintegy kétezerről lehetett tudni, az idén az első hat hónapban már 5600-an regisztrálták magukat.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter reagált arra, hogy Polgár Juditot ajánlották köztársasági elnöknek

Magyar Péter reagált arra, hogy Polgár Juditot ajánlották köztársasági elnöknek

A hazánknak egységre, békére és olyan elnökre van szüksége, akire minden magyar büszke lehet. A köztársasági elnökség nem egy foglalkozás, nem egy munkahely, hanem a legmagasabb szolgálat. Az elnök feladata: szolgálni és képviselni. Minden magyart – írta egyebek mellett.

Az elődöntős tizenegyekkel kezdődhet a vb-döntő

A címvédő (egyben a Copa América védője), illetve az Európa-bajnok mérkőzik ma este New Jersey-ben a világbajnoki címért. Érdekességek a kezdés előtt. Azért is érdekes összevetni bizonyos adatokat, mert az 1994-es Brazília–Olaszország mérkőzésen született gól nélküli döntetlen óta lejátszott hét világbajnoki döntőből hatot az a csapat nyert meg, amelyik megszerezte a vezetést – egy kivétellel.
Tisza-kormány: javaslat érkezett, hogy ki legyen Magyarország következő köztársasági elnöke

Tisza-kormány: javaslat érkezett, hogy ki legyen Magyarország következő köztársasági elnöke

Több fontos belpolitikai és gazdaságpolitikai fejlemény is napvilágot látott szombaton: Magyar Péter a választójogi korhatár 16 évre csökkentését említette meg egyik posztjában, miközben a Tisza-kormány egy átfogó adócsomagot jelentett be. A javaslat többek között megszünteti a bizalmi vagyonkezelés és a közérdekű vagyonkezelő alapítványok (KEKVA) egyes adókedvezményeit, kötelező NAV-ellenőrzést vezet be a vagyonkezelőknél, és több, alacsony bevételt hozó adónemet is eltöröl. Az előző nap legfőbb eseménye az volt, hogy megszületett Sulyok Tamás döntése is a 17. alaptörvény-módosításról és az államfői székből való távozásáról, ma pedig a Halhatatlan Magyar Sportolók Egyesülete közleményében Polgár Juditot javasolta köztársasági elnöknek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×