Infostart.hu
eur:
362.06
usd:
310.64
bux:
150755.02
2026. augusztus 27. csütörtök Gáspár

Védetté nyilvánították a tinórut és a rókagombát

Újabb 35 gombát nyilvánított védetté a Környezetvédelmi tárca. A fajok között szerepel a közismert tinóruk fajták, valamint a rókagomba is. A rendelkezés a közismert, leggyakoribb gombafajtákat nem érinti.

A listára azért került fel 35 gombafajta, mert ezek Magyarországon ritkán fordulnak elő, ezért van szükség ezek védelmére - mondta az InfoRádió érdeklődésére a Környezetvédelmi és Vízügyi minisztérium vezető tanácsosa.

"A védett fajok jegyzékére most csak olyan fajok kerültek föl, amelyek rendkívül ritkák hazánkban. Azokat a fajokat, amelyeket mondjuk a piacon megvásárolhatunk, nem érinti a védetté nyilvánítás" - közölte Fodor Lívia.

A tárcánál a Magyar Mikológiai Társaság kezdeményezte a gombafajták védetté nyilvánítását. Vetter János szerint a rendelet nem nehezíti majd meg a gombaszedéssel foglalkozók munkáját, mert az eddig is szedett gombák tovább gyűjthetők.

A rendelet értelmében, ha valaki tiltott gombafajtát szed, akkor ellene természetvédelmi bírság szabható ki, melynek összege elérheti a 100 ezer forintot is.

A természetvédelmi őrök kiképzése már megkezdődött, ezért várhatóan hamarosan fokozzák az ellenőrzéseket azokon a helyeken, ahol a védetté nyilvánított gombafajok gyakrabban előfordulnak.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Két magyar is eltűnt Nepálban

Két magyar is eltűnt Nepálban

Súlyos áradások pusztítottak Nepál himalájai határvidékén, legalább 157 halálos áldozatot követelve, miközben több mint 380 ember hollétéről nem tudnak. Az eltűntek között két magyar állampolgárt is hivatalosan regisztráltak, és nem kizárt, hogy további magyarok is érintettek lehetnek. A magyar Külügyminisztérium és az újdelhi nagykövetség a nepáli hatóságokkal együttműködve követi az eseményeket, a kutató-mentő munkálatok nagy erőkkel zajlanak - közölte a tárca.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×