Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 12. hétfő Ernő
Az ezüstérmes olasz Ginevra Taddeucci, az aranyérmes ausztrál Moesha Johnson és a bronzérmes monacói Lisa Pou (b-j) a szingapúri vizes világbajnokság női 10 km-es nyíltvízi úszásának eredményhirdetésén 2025. július 16-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Fazry Ismail

Vizes-vb: így lett a szemétből kincs

Újrahasznosított alumíniumdobozokból készültek a szingapúri vizes világbajnokság érmei.

A szervezőbizottság tájékoztatása szerint a tornára százezer alumíniumdobozt gyűjtöttek össze, amelyekből ötezer medált készítettek.

A kampány a „Szemétből kincs” nevet viselte, és szingapúri iskolások vettek részt benne. A világbajnokság minden egyes érme körülbelül 150 grammot nyom, és nagyjából 20 újrahasznosított dobozra volt szükség egy-egy darab elkészítéséhez.

A vizes vébén összesen 77 számban osztanak érmeket.

Címlapról ajánljuk
Az AI segítené a függetleneknek megtörni a kétpárti uralmat Amerikában

Az AI segítené a függetleneknek megtörni a kétpárti uralmat Amerikában

A mesterséges intelligencia immár az amerikai politika hagyományos rendszerét is felforgathatja. Egy washingtoni központú nonprofit szervezet szerint az AI lehet a kulcs ahhoz, hogy – több évtized után – független jelöltek újra bejussanak az Egyesült Államok Képviselőházába,és ezzel alapjaiban változtassák meg a törvényhozás erőviszonyait.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×