390.2
359.61
73622.19
2024. július 23. kedd Lenke
Connor Roberts, a walesi The New Saints kapusa nem tudja kivédeni a Ferencváros negyedik gólját a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének 2. fordulójában játszott Ferencvárosi TC - The New Saints mérkőzésen a Groupama Arénában 2024. július 23-án.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Ötgólos győzelemmel indította a Ferencváros a nemzetközi kupaszezonját

A Ferencváros 5-0-s győzelmet aratott a labdarúgó Bajnokok Ligája 2024–2025-ös selejtezőjének második fordulójában a walesi The New Saints ellen. A visszavágót jövő kedden rendezik, de nagy biztonsággal már kijelenthető: a Fradi ezzel a sikerrel elérte, hogy ősszel valamelyik kupasorozat főtábláján biztosan szerepeljen.

A zöld-fehérek az alábbi kezdő tizeneggyel kezdenek: Dibusz – Makreckis, I. Cissé, R. Gustavo, Ramírez – Rommens, Maiga, Zachariassen – A. Traoré, Pesics, Marquinhos. Ketten, Raúl Gustavo és Rommens érkeztek a klubhoz a nyári átigazolási időszakban.

A TNS összeállítása: Roberts – D. Davies, Bodenham, Pask, Daniels – Redmond, Smith, Clark – J. Williams, Young, Brobbell.

Az első öt perc nagy rohanással telt, a Ferencváros szorongatja ellenfelét, egyelőre helyzet nélkül.

A 15. percben Adama Traoré magasra felugorva, a hosszú sarokba ívelte fejjel Marquinhos beadása után a labdát, 1-0.

A 21. percben Raul Gustavo felívelt labdáját Zachariassen vállal továbbtette, Pesics megharcolt a labdáért, majd a kapunak háttal állva lekészítette Traorénak, aki laposan a hálóba lőtt, 2-0.

A 23. percben Zachariassen indította az akciót, Marquinhoshoz játszott, aki hajszálpontosan tette vissza a labdát a tizenhatoson belülre érő norvég játékos elé, ő pedig a bal alsó sarokba lőtt, 3-0.

Több mint 16 ezren látják a Groupama Arénában a mérkőzést. Ivószünetet tartottak, még mindig nagyon meleg van.

Jó néhány percet átaludt a Ferencváros, a 45. percben Williams ballal nagyon látványos lövéssel kísérletezett, a lécet találta telibe.

Budapest, 2024. július 23.
José Marcos Marquinhos (k), a Ferencvárosi TC  játékosa a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének 2. fordulójában játszott első Ferencvárosi TC - The New Saints mérkőzésen a Groupama Arénában 2024. július 23-án.
MTI/Szigetváry Zsolt
José Marcos Marquinhos (k), a Ferencvárosi TC játékosa a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének 2. fordulójában játszott első Ferencvárosi TC - The New Saints mérkőzésen a Groupama Arénában. MTI/Szigetváry Zsolt

Vége az első félidőnek, megnyugtató az előny.

Cserék nélkül folytatódik a mérkőzés, maradnak a kezdő tizenegyek.

Rommens szöglete után Traoré belekapott a labdába, amely aztán Zachariassenről jutott a kapu fölé. Helyzet volt.

Az 54. percben Ramírez beadása után Traoré nyolc méterről a hálóba fejelt, 4-0.

A 60. percben a tizenhatos vonalánál Zachariassen jól állt be Jordan Williams és a labda közé, büntetőt harcolt ki. Marquinhos állt a labda mögé, s könnyedén a hálóba emelt, 5-0.

Marquinhos látványos szólója után szépen lőtt, a kapufáról kipattanó labdát Zachariassen a kapuba küldte, de lesről.

José Marcos Marquinhos (j), a Ferencvárosi TC és Josh Daniels, a walesi The New Saints játékosa a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének 2. fordulójában játszott Ferencvárosi TC - The New Saints mérkőzésen a Groupama Arénában 2024. július 23-án.
José Marcos Marquinhos (j), a Ferencvárosi TC és Josh Daniels, a walesi The New Saints játékosa a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének 2. fordulójában játszott Ferencvárosi TC - The New Saints mérkőzésen a Groupama Arénában. MTI/Szigetváry Zsolt

Négyet cserélt a Fradi az utolsó negyedóra kezdetén, Marquinhos, Maiga, Pesics és Makreckis lement, Owusu, Kaly Borges, Tóth Alex és Botka állt be.

Kicsit lazán védekezik a Ferencváros, két nagy helyzete is volt a vendégeknek, Dibusz ellenben a helyén volt.

A megsérült Raúl Gustavót Knoester váltotta.

Cissé megsérült, ápolták, cserét kért, de aztán mégis vállalta a folytatást, visszaállt.

A Ferencváros 5-0-ra nyert, s gyakorlatilag az első mérkőzésen eldöntötte a továbbjutást. Abban az esetben, ha ebből a párharcból továbblép, biztosan szerepelhet az egyik nemzetközi kupasorozat főtábláján 2024 őszén.

A kőolajtranzit-tilalom miatt akár fel is függeszthetik Ukrajna uniós társulási szerződését

Magyarország és Szlovákia először egy konzultációs eljárás, utána pedig egy választott bíróság döntésében bízhat, ha ismét Ukrajnán keresztül akar kapni orosz kőolajat – mondta az InfoRádióban Tóth Norbert nemzetközi jogász.
2024.07.24. szerda, 18:00