367.17
67039.3

Az olimpiai bajnok jön a váratlan vereség után

A magyar férfi kézilabda-válogatott 27-25-re kikapott a fehéroroszoktól a franciaországi világbajnokság utolsó csoportmeccsén.

Végig szoros állás jellemezte az első félidőt, a fehéroroszok gyorsan játszottak, a magyarok viszont a hajrában több helyzetet kihagytak, így a szünetben kétgólos hátrányban voltak (15-13).

A játék képe egy ideig a második felvonásban sem változott, majd miután a magyarok egyenlítettek (20-20), a macedón játékvezetők - akik szinte végig meglehetősen egyoldalúan ítéltek kiállításokat és a hétmétereseket - új lendületet adtak a fehérorosz együttesnek. A csoport harmadik helyéhez a döntetlen is elegendő lett volna Javier Sabaté együttesének, de a kihagyott gólhelyzetek miatt vereséget szenvedett.

A magyar csapat így a csoport negyedik helyén végzett, és a vasárnapi nyolcaddöntőben az olimpiai bajnok dánokkal találkozik majd.  A meccs vasárnap 16 órakor kezdődik Albertville-ben.