tenisz

ausztrál nyílt teniszbajnokság

Bravó! Megvan Babos Tímea idei első nagy sikere

InfoRádió

Babos Tímea, oldalán az orosz Anasztaszija Pavljucsenkovával megnyerte párosban a sydneyi keménypályás tenisztorna női versenyének döntőjét. A 776 ezer dollás összdíjazású verseny fináléjában Babosék az első helyen kiemelt Sania Mirza, Barbora Strycová (indiai, cseh,) kettőst verték két játszmában, 6-4; 6-4-re.

A 23 éves magyar játékos másodszor játszott döntőt párosban Sydney-ben. A 2014-es elvesztett döntő után ezúttal sikerült győznie a tornán. 3 évvel ezelőtt Babos Tímea partnere 2014-ben a cseh Lucie Safárová volt.

Babos Tímea egyesben a 25. kiemeltként kezdi meg szereplését az ausztrál nyílt teniszbajnokság (Australian Open) hétfőn elrajtoló főtáblás küzdelmeiben. A magyar éljátékos először vág neki kiemeltként a melbourne-i tornának.

A magyar, orosz duó két sima szettben verte a döntőben az első helyen kiemelt Sania Mirza, Barbora Strycova indiai, cseh kettőst.

A mérkőzés 1 óra 14 percig tartott.

"Egész héten nagyon jól játszottunk, remek párosok ellen sikerült nyerni. Jól éreztem magam a pályán Nasztjával! Jó élmény volt itt és így játszani" - nyilatkozott honlapján Babos Tímea.

Babos egyesben az első fordulóban kiesett az ausztráliai versenyen.