Infostart.hu
eur:
384.81
usd:
330.81
bux:
123872.29
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián

Ellopták az olimpiai aranyat!

Ellopták az olasz Daniele Garozzo olimpiai aranyérmét, amelyet augusztusban a riói játékokon nyert a férfi tőrözők egyéni versenyében.

A 24 éves sportoló Torinóba tartott vonattal, és elmondása szerint elszenderedett, eközben csenhették el az olimpiai ereklyét hátizsákjából. Garozzo éppen a Juventus múzeumába vitte volna a medált, amelynek előkerülésére a hatóságok szerint nincs sok esély.

Az eszmei veszteség azért is nagy, mert Olaszország előzőleg 1996-ban szerzett aranyérmet ebben a vívószámban.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: az iráni háború miatt Törökország, Európa „kapuőre” hatalmas migrációs hullámra számít

Szakértő: az iráni háború miatt Törökország, Európa „kapuőre” hatalmas migrációs hullámra számít

A Migrációkutató Intézet vezető elemzője az InfoRádióban arról beszélt, hogy a török államvezetés egy, a szíriai polgárháború okozta migrációs hullámnál is nagyobbtól tart az iráni háború miatt. Ennek kezelésében egyedül az Európai Unió lehetne partner, de az előző megállapodás is törékenynek bizonyult.

Szijjártó Péter Moszkvában: Vlagyimir Putyin jóváhagyta két kényszersorozott magyar fogoly elengedését

Szijjártó Péter bejelentette: garanciát kaptunk arra, hogy változatlan áron megvan a Magyarországra szánt orosz kőolaj és földgáz a nemzetközi energiapiaci válság ellenére is. „Az orosz–magyar kapcsolatok stabilak, és pozitív irányba fejlődnek, ideértve az energiapolitikai kérdéseket is, a szénhidrogéneket és zászlóshajó-projektünket, a paksi atomerőművet” – mondta Vlagyimir Putyin.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×