366.96
0

Messi góljával nyert Argentína - Éppen visszasírták a válogatottba

A néhány hónapja még a válogatottságot lemondó Lionel Messi volt Argentína nyerőembere az Uruguay elleni labdarúgó világbajnoki selejtezőn.

A Mendozában rendezett találkozón kevés helyzetet láthattak a nézők, s Messi szinte a semmiből szerzett vezetést az első játékrész végén az argentinoknak, akik annak ellenére megtartották szűk előnyüket, hogy a második félidőben végig emberhátrányban játszottak. A piros lapot Paulo Dybala, a Juventus csatára gyűjtötte be, miután közvetlenül a szünet előtt megkapta második sárga lapját. A 22 éves támadó - aki a 31. percben kapufát lőtt - első alkalommal szerepelt a nemzeti csapatban, s meggondolatlanságát követően sírva hagyta el a játékteret.

Győzelmével az argentin csapat megelőzte az eddig vezető Uruguayt a selejtezősorozatban.

A brazil válogatott Ecuadorban lépett pályára, és magabiztos, 3-0-ás sikert aratott, igaz, a mérkőzés egészen a hajráig nyílt volt. A brazilok a 72. percben szereztek vezetést Neymar büntetőjével, s Gabriel Jesus az utolsó percekben volt kétszer eredményes. A sikerrel az ötödik helyre lépett előre a tabellán a brazil gárda.

A Copa America-győztes Chilének továbbra sem megy a selejtezőkben: Arturo Vidalék ezúttal Paraguayban kaptak ki, így csak a hetedik helyen állnak.

Eredmények, vb-selejtezők, Dél-Amerika, 7. forduló:

Argentína-Uruguay 1-0 (1-0)

Ecuador-Brazília 0-3 (0-0)

Paraguay-Chile 2-1 (2-1)

Bolívia-Peru 2-0 (1-0)

Kolumbia-Venezuela 2-0 (1-0)

Az állás: 1. Argentína 14 pont, 2. Uruguay 13 (12-5), 3. Kolumbia 13 (11-8), 4 Ecuador 13 (12-10), 5. Brazília 12 (14-8), 6. Paraguay 12 (9-7), 7. Chile 10, 8. Bolívia 6, 9. Peru 4, 10. Venezuela 1

Elemző: az ellenzék erőre kapott, és kezdi elhinni, hogy nem legyőzhetetlen Erdogan

Recep Tayyip Erdogan pártjának veresége a helyhatósági választásokon elsősorban a rossz török gazdasági helyzet következménye – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézetének tudományos munkatársa. Pénzváltó Nikolett arról is beszélt, hogy az ellenzék jelentős visszaigazolást kapott arra, hogy lehet esélye a győzelemre a következő államfőválasztáson.