eur:
405.76
usd:
357.05
bux:
92964.32
2025. április 27. vasárnap Zita

Eddig 153 magyar sportoló indul Rióban

Az ökölvívó Bacskai Balázs csütörtökön kvótát szerzett a 69 kilogrammosok mezőnyében, a műugró Kormos Villő pedig a szabad kvóták egyikét kapta meg, így a jelenlegi állás szerint 153 magyar sportoló indulhat a riói olimpián.

Kvótát ennél nyolccal többen, 161-an gyűjtöttek, de több sportágban és versenyszámban a maximálisan indíthatónál többen is szerezhetnek kvalifikációt a játékokra.

A 28 éves Bacskai az amatőr bokszolók utolsó, bakui kvalifikációs versenyén szerezte meg a riói helyet, miután a csütörtök esti negyeddöntős sikerével bejutott az elődöntőbe, így a kategóriájában elérhető öt kvóta egyikét ő kapja.

Jelen állás szerint két magyar öklöző lesz ott Rióban, miután a 2010-ben Európa-bajnok Bacskait megelőzően, még az áprilisban rendezett európai kvalifikációs versenyen a 75 kilogrammos Harcsa Zoltán vívta ki az olimpiai szereplés jogát.

Kormos toronyugrásban a februári, riói világkupán nem került a 18 közé - a 21. helyen végzett -, ám első számú tartaléknak számított, s a szinkronban és egyéniben is kvalifikáló országok által június közepéig visszaadott kvóták egyikét most megkapta. Ezzel ő lesz az egyedüli magyar műugró Brazíliában.

Pénteken Varga Ádám és Kiss Balázs válogatós párharcán eldőlt, hogy a kötöttfogású birkózók 98 kilogrammos súlycsoportjában Kiss képviseli a magyar színeket Rióban, ahol összesen nyolc magyar birkózó lép majd szőnyegre.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.28. hétfő, 18:00
Csányi Péter
az OTP Bank vezérigazgató-helyettese, kinevezett vezérigazgató
Kemény üzenetet küldött Trump, váratlan bejelentést tett Putyin - Háborús híreink vasárnap

Kemény üzenetet küldött Trump, váratlan bejelentést tett Putyin - Háborús híreink vasárnap

Mozgalmas hétvége zajlik az orosz-ukrán háború szempontjából. Ferenc pápa temetését megelőzően szombaton Donald Trump és Volodimir Zelenszkij Rómában tárgyaltak, ahol megállapodtak a párbeszéd folytatásáról. Eközben Trump különmegbízottja, Steve Witkoff Putyinékkal tárgyalt, később pedig bejelentette, hogy Moszkva kész előfeltételek nélkül megkezdeni a tárgyalásokat Kijevvel az ukrajnai rendezésről. Eközben Putyin kudarcnak nevezte az ukránok legújabb offenzíváját, ez a tény pedig szerinte az orosz csapatok jövőbeli sikereit alapozza meg. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×