Infostart.hu
eur:
379.12
usd:
319.29
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia

A Veszprém 24-edszer vagy a Szeged harmadszor?

Szombaton eldől, hogy a Veszprém 24-edszer vagy a Szeged harmadszor lesz-e bajnok a férfi kézilabda NB I-ben.

Idén nem rendeznek klasszikus döntőt, hanem a felsőházi rájátszás keretében körmérkőzések után dől el az aranyérem sorsa.

A záróforduló előtt a címvédő veszprémiek két ponttal vezetnek az ősi rivális előtt, miután a két csapat múlt szombati, veszprémi mérkőzésén a hazaiak 30-29-re győztek. Amennyiben a most szombaton 15 órakor kezdődő szegedi összecsapáson a Tisza-partiak legalább két góllal nyernek, ők lesznek a bajnokok (1996 és 2007 után), minden más esetben a Veszprém ünnepelhet (még egygólos vereség esetén is).

A Veszprém eddig 23-szor volt bajnok (1985, 1986, 1992, 1993, 1994, 1995, 1997, 1998, 1999, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015).

A Szegednél ismét edzésbe állt sérülése után a szerb Rajko Prodanovic. Ancsin Gábor térde is gyógyul, egyelőre azonban még csak különmunkát végezhet, és ahogy a klub honlapja jelzi: csak az utolsó pillanatban dől el, játszhat-e szombaton.

Az egy héttel ezelőtti összecsapás hajrájában fontos gólokat szerző Balogh Zsolt kiemelte: csak a Veszprém elleni meccs jár a fejükben, erre készülnek, és szerinte fantasztikus közönségükkel közösen bravúrral megszerezhetik a bajnoki címet.

A két csapatnak idén már volt egy döntője: a Magyar Kupában is címvédő Veszpém akkor csak büntetőkkel tudta legyőzni riválisát Debrecenben. Ebből kiindulva a veszprémiek ismételten hangsúlyozták, hogy Szegeden hatalmas mérkőzésre van kilátás, és minden gólért meg kell majd harcolni. Xavi Sabaté vezetőedző jelezte: jobban kell játszaniuk, mint az egymás elleni első összecsapáson.

Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×