Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Már csak négy magyar van versenyben a cselgáncs Eb-n

Salánki Evelin, Cirjenics Miklós és Vér Gábor korai búcsújával még négy magyar van versenyben az olimpiai kvalifikációs kazanyi cselgáncs Európa-bajnokság szombati versenynapján.

A 78 kilogrammos Salánki első meccsén az orosz Antonyina Smelevával találkozott, aki előbb jukót érően vitte földre őt, majd leszorításért vazaarit kapott. A tatabányai dzsúdós "megúszta" a földharcot, de hátrányából már nem tudott faragni a mérkőzés végéig. A helyezetlenül záró Salánki 94. a kvalifikációs rangsorban, így nem volt esélye a riói kvótára.

A 100 kilós Cirjenics ugyanakkor 34-edikként a kvótát érő első 22 hely közelében állt, ám korai búcsúja miatt nagyon távol került az ötkarikás részvételtől. A paksi versenyzőt ipponra eldobta a belga Toma Nikiforov, három és fél perc után véget vetve a küzdelemnek.

A 90 kilós rangsor 60-adikjaként az olimpiára esélytelen Vér Gábor jukóval vezetett a svájci Ciril Grossklaus ellen, ám riválisa 14 másodperccel a vége előtt egy dobásra vazaarit kapott, és nyert.

A kiesés küszöbén állt a +78 kilósoknál a top 100-on kívül lévő Szigetvári Mercédesz is: a 17 éves bajai dzsúdós vazaari-hátrányban volt egy leszorítás miatt, ám váratlanul kifordult a földharcban, és ő szorította le a szerb Milica Zabicot, így ippongyőzelmet aratott a 32 között.

Remekül kezdett a 90 kilós Tóth Krisztián, aki egy szép hátsó gáncsra vazaarit kapott a finn Samuli Vitanen ellen, és előnyét könnyedén megőrizte a meccs végéig. A KSI világbajnoki ezüstérmesére - aki a súlycsoport ötödikjeként biztos olimpiai résztvevőnek tekinthető - a 16 között a lengyel Patryk Ciechomski vár.

Ami az egyéni küzdelmek zárónapjának többi magyarját illeti, Joó Abigél (78) és Bor Barna (+100) később kezdi meg szereplését a Tatnyefty Arénában.

Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Amerikában pedig a stagnálás volt jellemző a tőzsdéken.  Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×