eur:
386.98
usd:
356.05
bux:
68088.24
2024. május 18. szombat Alexandra, Erik

Férfi kézilabda Eb - Győzelmükkel elődöntőben a spanyolok

A világbajnoki címvédő spanyol válogatott 33-22-re nyert a macedón csapat ellen a dániai férfi kézilabda Európa-bajnokság magyar érdekeltségű középdöntős csoportjának szerdai zárófordulójában, ezzel bejutott a legjobb négy közé.

Mindez azt is jelenti, hogy Mocsai Lajos csapata, amely 18.15 órától az osztrákokkal játszik, a legrosszabb esetben is a nyolcadik helyen végez, azaz teljesítette a szövetség által előzetesen kitűzött célt.

I. csoport (Herning):
Spanyolország-Macedónia 33-22 (15-12)
-------------------------------------
A korábbi veszprémi kedvencet, a góllövőlistán éllovas Kiril Lazarovot nélkülöző macedónok egészen az első félidő közepéig tartották magukat, a spanyolok azonban ritmust váltottak, és háromgólos előnyt szereztek a szünetre.

A fordulás után tovább nőtt a különbség a két csapat között, a spanyolok győzelme egyetlen percig sem volt kérdéses.

II. csoport (Aarhus):
Oroszország-Fehéroroszország 39-33 (23-17)

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.21. kedd, 18:00
Rigó Csaba Balázs
a Gazdasági Versenyhivatal elnöke
Váratlan fordulat boríthatja az amerikai választást: így lehet, hogy sem Trump, sem Biden nem lesz elnök

Váratlan fordulat boríthatja az amerikai választást: így lehet, hogy sem Trump, sem Biden nem lesz elnök

Kísérteties módon pontosan 200 évvel ezelőtt történt olyan legutóbb, hogy sem a legtöbb választó szavazatát, sem az elektori kollégiumban legtöbb voksot begyűjtő jelöltből lett amerikai elnök. Logikus módon azt hihetnénk elsőre, hogy a "szabadság földjén" az elnökválasztás olyan szimplán működik, hogy az a jelölt arat győzelmet, akire a legtöbben adják le szavazatukat, ez azonban távolról sem így van: a döntés a tagállami delegáltakból álló elektori kollégium kezében van. Az pedig tovább bonyolítja a helyzetet, hogy ha az elektorok között nem szerez egyik jelölt sem többséget, vagy döntetlen alakul ki, akkor borul az egész rendszer, és a legvégén akár a nép akaratával szöges ellentétben lévő eredmény is születhet. Ahogy 1824-ben, ez a demokratikusságát nézve megkérdőjelezhető lehetőség idén is fennáll; sőt még az is előfordulhat, hogy nem Donald Trump és nem is Joe Biden lesz az Egyesült Államok következő elnöke. Mindez kétség kívül óriási alkotmányos válságot szülne, de, hogy miért is lehetséges egyáltalán, most kiderül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×