360.91
68568.49
2024. május 7. kedd Gizella

Huszti gólpassza is kellett a Hannover győzelméhez

Huszti Szabolcs gólpasszal járult hozzá ahhoz, hogy a Hannover csütörtök este vendégként 2-1-re legyőzte a svéd Helsingborg együttesét a labdarúgó Európa Liga L csoportjában.

A magyar középpályás az első félidő elején vállalt tevékeny részt a német együttes első találatából, majd a 88. percben lecserélték, így a kispadról nézte végig, ahogy a rivális a 90. percben egyenlít, a Hannover pedig két perccel később ismét megszerzi a vezetést, beállítva ezzel a végeredményt.

Az I csoportban Lencse László végig a pályán volt a Prágában vendégeskedő izraeli Hapoel Kiryat Shmonában, ám nem sokat tudott segíteni együttesének, amely végül 3-1-es vereséget szenvedett a Sparta Praha stadionjában.

Európa Liga, csoportkör, 3. forduló:
H csoport:
Internazionale (olasz)-Partizan Beograd (szerb) 1-0 (0-0)
korábban:
Rubin Kazany (orosz)-Neftci (azeri) 1-0 (1-0)
Az állás: 1. Internazionale 7 pont (6-3), 2. Rubin Kazany 7 (5-2), 3. Netfci 1 (1-4), 4. Partizan Beograd 1 (0-3)

I csoport:
Sparta Praha (cseh)-Hapoel Kiryat Shmona (izraeli) 3-1 (3-0)
Olympique Lyon (francia)-Athletic Bilbao (spanyol) 2-1 (0-0)
Az állás: 1. Olympique Lyon 9 pont, 2. Sparta Praha 6, 3. Hapoel Kiryat Shmona 1 (5-8), 4. Athletic Bilbao 1 (3-6)

J csoport:
Panathinaikosz (görög)-Lazio (olasz) 1-1 (0-1)
Maribor (szlovén)-Tottenham Hotspur (angol) 1-1 (1-0)
Az állás: 1. Lazio 5 pont, 2. Maribor 4, 3. Tottenham Hotspur 3, 4. Panathinaikosz 2

K csoport:
Rosenborg (norvég)-Metaliszt Harkiv (ukrán) 1-2 (0-0)
Rapid Wien (osztrák)-Bayer Leverkusen (német) 0-4 (0-1)
Az állás: 1. Bayer Leverkusen 7 pont (5-0), 2. Metaliszt Harkiv 7 (4-1), 3. Rosenborg 3, 4. Rapid Wien 0