361.74
68002.24
2024. május 3. péntek Irma, Tímea

Menetelnek Messiék

Az argentin labdarúgó-válogatott 2-1-re nyert Chilében világbajnoki selejtezőn, és így már három pont előnnyel vezet a Venezuelában döntetlent játszó ecuadori csapat előtt a dél-amerikai zónában.

Az argentinoktól Messi szerzett vezetést a 27. percben, Higuain a 30.-ban tovább növelte az előnyt. A hazaiak a 91. percben szerezték meg becsületgóljukat Gutierrez révén.

Eredmények:

Chile-Argentína 1-2
Venezuela-Ecuador 1-1
Paraguay-Peru 1-0
Bolívia-Uruguay 4-1

Az állás: 1. Argentína 20 pont/9 mérkőzés, 2. Ecuador 17/9, 3. Kolumbia 16/8, 4. Venezuela 12/9 (8-9), 5. Uruguay 12/9 (16-18), 6. Chile 12/9 (14-18), 7. Bolívia 8/9 (12-14), 8. Peru 8/9 (10-15), 9. Paraguay 7/9

Az első négy helyezett jut ki a 2014-es brazíliai vb-re, az ötödik helyezett pedig pótselejtezőt vív az ázsiai zónából érkező ellenféllel.

Cservák Csaba: a júniusi választás anyagilag is fontos lehet a pártoknak

Anyagi szempontból is fontos az ellenzéki pártoknak, hogy jól szerepeljenek az idei európai parlamenti és önkormányzati választáson, mert azzal növelik az esélyüket arra, hogy 2026-ban, az országgyűlési választáson egy százaléknál jobb eredményt érjenek el, és állami támogatásban részesüljenek. Az InfoRádióban Cservák Csaba alkotmányjogász professzor beszélt arról, hogy az állam mikor és miért támogatja a választáson elinduló pártokat.