Infostart.hu
eur:
382.12
usd:
325.52
bux:
125197.21
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince

Hosszú Katinka már 27 éremnél tart

Hosszú Katinka a dubaji, a dohai és a stockholmi remeklés után nagyszerűen mutatkozott be az orosz fővárosban is, ahol az úszók rövidpályás Világkupa-sorozatának negyedik versenyét rendezik szerdán és csütörtökön.

Hogy a bajaiak normálmedencés világ- és Európa-bajnoka a 25 méteres medencében is otthon van, már a nyitónapon újfent igazolta azzal, hogy két számban is győzött, egyben pedig harmadik lett.

Az első napon a viadal honlapja szerint először 200 m gyorson diadalmaskodott - ez volt az idei Vk-szériában szerzett 21. győzelme -, méghozzá 1:55.46 perccel, csaknem egy másodperces előnnyel Jakabos Zsuzsanna (1:56.43) előtt. Kettős magyar "befutó" volt, ugyanilyen sorrendben, 200 m vegyesen is, ahol Hosszú 2:08.28 perccel nyert, mögötte pedig Jakabos 2:08.76-tal csapott célba. A 200 m hát döntőjében ugyancsak Hosszút követte Jakabos, de amíg előbbinek itt a 2:07.29 bronzérmet ért, utóbbinak a 2:07.78 a negyedik helyet jelentette.

Hosszú Katinka - aki monstre programot teljesítve 800 m gyorson az ötödik lett (8:47.47 p) - már 27 éremnél, benne 22 aranynál tart a 2012-es rövidpályás Vk-ban. A bajai úszó tovább gyarapíthatja gyűjteményét az orosz fővárosban csütörtökön, amikor újabb számokban indul, ismét csak kiváló esélyekkel, így továbbhaladhat a 100 ezer dolláros fődíj felé.

Cseh László is rajtolt szerdán, s az olimpiai ezüstérmes, nagymedencés világ- és Európa-bajnok a 400 m vegyes moszkvai fináléjában a második lett 4:06.20 perces idővel.

Címlapról ajánljuk
Magyarics Tamás: Donald Trump ismert forgatókönyhöz nyúlhat, Grönland lehet az „új Guantánamo”

Magyarics Tamás: Donald Trump ismert forgatókönyhöz nyúlhat, Grönland lehet az „új Guantánamo”

Az esetleges tárgyalások során az is opció lehet, hogy az Egyesült Államok tartós bérletet kap Grönlandon időkorlátozások nélkül, de a felek más olyan megoldást is találhatnak, amivel biztosított lehet Európa védelme – mondta az InfoRádióban az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora. A külpolitikai szakértő szerint a geopolitikai szempontok mellett gazdasági okokból is fontos lenne az USA-nak Grönland megszerzése, mert a ritkaföldfémek és más nyersanyagok ottani kitermelésével csökkenhetne a Kína-függőség.

Új szabályokat kell megtanulniuk a motorosoknak és a rollereseknek – szabályváltozások, észrevételek a KRESZ-professzortól

Az új KRESZ-tervezet számos változást tartalmaz, melyek a motorosokat és az elektromos rollerrel közlekedőket is érintik. Pető Attila az InfoRádió Aréna című műsorában azt mondta, a javaslatok megfelelők és észszerűek, az viszont már más kérdés, hogy az érintettek mit szólnak és mennyire lesznek partnerek.
inforadio
ARÉNA
2026.01.23. péntek, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×