eur:
393.02
usd:
366.42
bux:
0
2024. április 26. péntek Ervin

A japánok nem ugrálhatnak le a hídról

Barbel Dieckmann, Bonn polgármestere arra kérte a jövő pénteken kezdődő németországi labdarúgó-világbajnokságra a városba érkező japán szurkolókat, hogy ne ugráljanak le a hidakról.

A bonni polgármester kérésének külön nyomatékot ad, hogy Japánban hagyomány: a drukkerek azzal ünneplik meg a válogatott sikereit, hogy a hidakról örömükben a folyókba vetik magukat.

Barbel Deickmann felhívta a figyelmet: Bonnban nagyon erős a Rajna sodrása, ezért könnyen tragédiába torkollhat egy örömugrás.

Amikor Japán kiharcolta a vb-részvétel jogát, több szurkoló is életét vesztette az ünnepi hídugrásban.

Japán az F-csoportban szerepel Ausztráliával, Horvátországgal és a világbajnoki címvédő Brazíliával együtt. Sok ugrálás aligha lesz...

Címlapról ajánljuk
Gazdasági elemzők az Arénában: a „másnaposság” után hamarosan dinamikus pályára állhat a magyar gazdaság

Gazdasági elemzők az Arénában: a „másnaposság” után hamarosan dinamikus pályára állhat a magyar gazdaság

Nagyjából a Magyar Nemzeti Bank várakozásainak megfelelő adatokat vár idén a magyar gazdaságtól Isépy Tamás, a Századvég makrogazdasági üzletágvezetője és Madár István, a Portfolio vezető makrogazdasági elemzője. Úgy vélik, az elmúlt időszak gazdasági válságainak egyik legfőbb tapasztalata, hogy sokkal több váratlan helyzetre kell felkészülnie a világnak.

Bóka János az Arénában: igazodás vagy újraegyesítés, ez az unió nagy kérdése

Mi az Európai Uniót egy szerződéses alapokon nyugvó szabályrendszerre épülő együttműködésnek tekintjük, ebbe az állandó közös hitelfelvétel, a közös eladósodás, a fiskális föderalizmus nem fér bele – mondta Bóka János az InfoRádió Aréna című műsorában. Az európai uniós ügyekért felelős miniszter beszélt az EP-választás tétéjéről, az unió jövőjéről és az EU-tagság húszéves mérlegéről is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.26. péntek, 18:00
Balczó Barnabás
a Magyar Posta vezérigazgatója
A magyar államadósság fontos része, mégis alig tudunk róla valamit: mire jó a Diszkont Kincstárjegy?

A magyar államadósság fontos része, mégis alig tudunk róla valamit: mire jó a Diszkont Kincstárjegy?

Az elmúlt években újra emelkedett a Diszkont Kincstárjegyek (DKJ) aránya a magyar adósságfinanszírozáson belül, azt követően, hogy 2015-2021 között jelentősen visszaesett az állományuk. A Diszkont Kincstárjegy fontos likviditáskezelési eszköz, ezzel tudja ugyanis a finanszírozási igény rövidtávú ingadozását simítani az állam. 2024-ben fontos változások tapasztalhatók ezen a piacon, jelentősen csökkenhet a forgalomban lévő sorozatok száma és hamarosan elindulhat a csereaukciós rendszer.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×