eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 23. szombat Kelemen, Klementina

Ilyen volt VIII. Henrik elveszett palotája

Először látható kiállításon VIII. Henrik "elveszett palotájának" legpontosabb ábrázolása, amelyet a londoni Victoria and Albert Museum mentett meg a külföldre szállítástól és tárt a nagyközönség elé.

A londoni intézmény egymillió fontért (374 millió forint) vásárolta meg Joris Hoefnagel (1542-1601) flamand festőművész a cheami Nonsuch palotát ábrázoló festményét, hogy megakadályozza annak tengerentúlra szállítását.

A brit kulturális, média- és sportügyekért felelős minisztérium ideiglenes kiviteli tilalmat rendelt el a műtárgyra, amelyről úgy tartják, hogy az egykori uralkodó Surrey grófságbeli palotájának legkorábbi ábrázolása.

A Victoria and Albert Museum a brit nemzeti örökségvédelmi alapítvány (National Heritage Memorial Fund) és az Art Fund művészeti alapítvány segítségével gyűjtötte össze az ahhoz szükséges összeget, hogy megakadályozza az 1568-ból való alkotás külföldre szállítását.

Az 1538-ban emelt Nonsuch palotát nagyjából 150 évvel a megépítése után lebontották, ezért kapta az "elveszett palota" nevet. A múzeum szerint a palotának mindössze hat ábrázolása maradt fenn, és ezek közül Hoefnagelé a legpontosabb.

Az alkotás a múzeum brit miniatűröket és akvarelleket felsorakoztató gyűjteményében tekinthető meg.

Címlapról ajánljuk
Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

A lehetséges tárgyalások előtt várható a háború legrosszabb szakasza – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő, miután Ukrajna nyugati rakétákat lőtt ki Oroszországra, az pedig minden korábbinál keményebb válaszlépésekkel fenyegetőzik, sőt egyet már végre is hajtott Dnyipro városával szemben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Szépen zárt Amerika

Szépen zárt Amerika

Felemás hangulatban telt a kereskedés ma reggel Ázsiában, ezt követően pedig emelkedéssel indult a nap Európában, a vártnál gyengébb BMI-adatok hatására azonban gyorsan lefordultak a vezető részvényindexek, délutánra azonban ismét a vevők vették át az irányítást. Az aranynak eközben 2023 októbere óta a mostani lehet a legerősebb hete, mivel a piaci szereplőket aggasztja az ukrajnai háború eszkalációjának veszélye. Érdemes eközben a bitcoinra is figyelni, az árfolyam már közelíti a 100 000 dolláros szintet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×