Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

Komfortosabbá válik a Zeneakadémia

A most következő felújítás után az egyetem jelentős része megújul, így mind a művészek, mind a vendégek számára komfortosabbá válhat az intézmény - mondta Batta András, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem rektora az InfoRádió Aréna című műsorában.

Bővítik a közönségforgalmi területeket a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem felújítása során - mondta az InfoRádió Aréna című műsorában az intézmény rektora. Batta András közölte, a kétezer négyzetméteres pincét eddig csak részben tudták kihasználni, itt mosdók, büfé és kiszolgáló részek lesznek.

Több művészszoba lesz a nagyterem bejáratánál, és megpróbálják komfortosabbá tenni az intézményt - emelte ki. A rektor hangsúlyozta azt is, hogy ragaszkodnak az eredeti állapotok visszaállításához, így a nagyterem is visszakapja eredeti színét.

A művészek azt kérték, hogy a felújítás során ne rontsák el az intézmény kiváló akusztikáját - tette hozzá Batta András.

Hanganyag: Kocsonya Zoltán

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×