Infostart.hu
eur:
364.52
usd:
316.16
bux:
146688.57
2026. augusztus 2. vasárnap Lehel

Kalózok lékelik a hanglemezgyárakat

Közel húsz százalékkal csökkent az eladott hanghordozók száma 2005-ben az előző évhez képest. A Magyar Hanglemezgyártók Szövetségének munkatársa az InfoRádióban elmondta: a visszaesést elsősorban a kalózmásolatok és az internetes letöltések okozzák.

Közel 20 %-al kevesebb CD-t, kazettát, és zenei DVD-t adtak el 2005-ben, mint az azt megelőző évben - mondta el az InfoRádióban Jeszenszky Zsolt. A Magyar Hanglemezgyártók Szövetségének munkatársa hozzátette: ez értékben mintegy 15%-os csökkenést jelent.

Jeszenszky Zsolt a csökkenés okaként az illegális másolásokat, és internetes letöltéseket nevezte meg.

A Magyar Hanglemezgyártók Szövetségének munkatársa elmondta: gondolkoztak a hanghordozók árának enyhébb csökkentésén, de az nem generálna olyan mértékű eladás növekedést, hogy fedezze a kiesést.

Drasztikus árcsökkentéssel lehetne növelni a vásárlókedvet, de az nem fedezné az előállítási költségeket, amely nem csak a hanghordozó sokszorosítását jelenti, de - többek között - a stúdióbérletet, és a zenészek fizetését is.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: vasárnap leáll a paksi atomerőmű

Magyar Péter: vasárnap leáll a paksi atomerőmű

Hajnalban lekapcsolják az utolsó előtti blokkot, vasárnap pedig az utolsót is.

„Még a cipőkötés is bonyolultabb az újraélesztésnél”

A laikusok is biztonsággal használhatják az automata és félautomata defibrillátorokat, mert ezek a készülékek hangutasításokkal segítik a felhasználókat, és nem lehet velük kárt okozni – hangsúlyozta az InfoRádiónak nyilatkozó sürgősségi szakorvos, mentőorvos, az SOS Elsősegély alapító-vezetője. Márkus Dávid arról is beszélt, hogy különösen fontos a defibrillátor használata olyan helyzetekben, ahol a mentők nem tudnak néhány percen belül a helyszínre érkezni.
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×