eur:
386.98
usd:
356.05
bux:
68088.24
2024. május 18. szombat Alexandra, Erik
Vlagyimir Putyin orosz elnök beszél a Serdar Berdimuhamedow türkmén elnökkel közös sajtótájékoztatón a moszkvai Kremlben 2022. június 10-én.
Nyitókép: MTI/EPA pool/Jurij Kocsetkov

Vlagyimir Putyin: ez hazaárulás, megbüntetjük a fegyveres lázadás mögött állókat

Megszólalt az orosz elnök a Wagner csoport behatolásáról Oroszországba. Jevgenyij Prigozsin hozzá nem értéssel vádolta az orosz katonai vezetést és harcosaival egy hatalmas konvojjal Moszkva felé indult.

Az orosz elnök televíziós beszédben reagált a történtekre - az eddig történtekről hajnalban és reggel egy-egy összefoglalóban számoltunk be.

A TASZSZ tudósítása szerint Vlagyimir Putyin az orosz néphez, az orosz fegyveres erők tagjaihoz szólt. Szerinte a Nyugat teljes katonai szervezete Oroszország ellen fordult, de az orosz erők heroikus küzdelmet folytatnak. A fegyveres felkelésben részt vevőknek (abba "belerángatottaknak") is szánta üzenetét, amelyben

Oroszország és az orosz nép és elleni árulásnak nevezte a történteket.

Azt hangoztatta, hogy Oroszország ma nehéz harcot vív a jövőjéért, amely egységet, konszolidációt és felelősséget, követel meg. A lázadást pedig az ország olyan hátbatámadásának nevezte, mint amilyen 1917-ben történt az első világháború idején, amikor a győzelmet "ellopták" Oroszországtól, az intrikák pedig a hadsereg megsemmisüléséhez és az állam széteséséhez, hatalmas területek elvesztéséhez és polgárháborúhoz vezettek.

"Nem hagyjuk, hogy ez megismétlődjön. Meg fogjuk védeni mind népünket, mind államiságunkat minden fenyegetéssel szemben. Beleértve a belső árulást is" - mondta Putyin.

Éjjel és reggel tájékozódott a helyzetről, beszélt a katonai vezetéssel, és kijelentette: Oroszország megvédi magát a belső árulással szemben. Egyúttal eségre szólított fel a belső árulással szemben.

A lázadók szerinte le akarják győzni és kapitulálásra akarják kényszeríteni Oroszországot, de keményen fel fognak lépni ellenük.

Bejelentette, hogy a fegyveres erők parancsot kaptak a lázadás szervezőinek "semlegesítésére".

Don menti Rosztov városban a szituáció nehéz, ismerte el. (Legutolsó bejelentkezése szerint most itt tartózkodik Jevgenyij Prigozsin Wagner-vezér, miközben csapatainak egy része konvojban továbbhaladt Moszkva felé). A városban a zsoldosok elfoglalták a katonai és közigazgatási épületeket. Jelentések szerint a településen tárgyalt az orosz katonai vezetés Prigozsinnal.

Putyin sürgette a lázadókat, hogy fejezzék be a "bűncselekményben való részvételt". Felszólította azokat, akiket "a fegyveres lázadásba bevontak", hogy ne kövessenek el "végzetes hibát". Ez, úgy tűnik, fenntartja a lehetőséget arra, hogy a Prigozsin mellé szegődött, de szerinte megtévesztett katonák most feladják magukat.

Az államfő Jevgenyij Prigozsinra, a Wagner katonai magánvállalat alapítójára utalva azt mondta, hogy "a túlzott becsvágy és az önérdek vezetett az áruláshoz" a csoport azon harcosai és parancsnokai ellen is, akik "felszabadították" Szoledart és Artyomovszkot (Bahmutot) és más településeket.

A Telex azt írta, hogy Putyin igyekezett magukat a harcosokat a maga oldalára állítani.

Elismerte az ukrajnai harcokban eddig elszenvedett nagy veszteségeiket, megjegyezve, hogy az árulással a harcokban életüket adó katonáikat is elárulták „azok, akik anarchiát” akarnak teremteni mostani akciójukkal.

Az orosz elnök megerősítette, hogy terrorelhárítási intézkedéseket léptettek életbe Moszkvában, a főváros körüli megyében és több más régióban.

Közölte, hogy mindent megtesz az ország és az alkotmány védelme érdekében.

Putyin kifejezte bizalmát abban, hogy Oroszország ezt a helyzetet is legyőzi, és még erősebb lesz.

Cikkünk frissül!

Címlapról ajánljuk

Tényleg megvan a válasz az ősi piramisok titkára?

A Nílus egy mára teljesen eltűnt, ősi mellékága mentén épültek fel az ókori egyiptomi piramisok, köztük a híres gízai piramis, több mint négyezer éve - állapította meg a piramisok építésének rejtélyét kutató amerikai kutatócsoport.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.21. kedd, 18:00
Rigó Csaba Balázs
a Gazdasági Versenyhivatal elnöke
Itt az új magyar vásárlási őrület: egyre több helyről távozhatunk fizetés nélkül

Itt az új magyar vásárlási őrület: egyre több helyről távozhatunk fizetés nélkül

Erősen megoszlanak a vélemények a „buy now, pay later” (BNPL) jelenségről. Egyesek a vásárlói élményt forradalmasító üzleti lehetőséget, mások csak az áruhitel újrafestett változatát látják benne. Tény, hogy nálunk is sikerült mára megvetnie a lábát: fél év alatt ötszörösére ugrott azon online kereskedelmi helyek, webáruházak aránya Magyarországon, amelyek ezt az újfajta halasztott vagy részletfizetési lehetőséget kínálják. A finanszírozói oldalon már három magyar céget és két multit is találunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×