eur:
411.7
usd:
395.31
bux:
79551.8
2024. november 22. péntek Cecília
A Sinopharm kínai gyógyszergyártó cég koronavírus elleni vakcináját tartalmazó fiolát tart a kezében egy egészségügyi dolgozó a belgrádi vásárközpontból kialakított oltóközpontban 2021. január 19-én. Szerbiában megkezdték a lakosság tömeges oltását, amelynek során először az idős embereket, az egészségügyi dolgozókat, ezt követőn pedig a katonákat és a rendőröket oltják be.
Nyitókép: MTI/AP/Darko Vojinovic

Úgy tűnik, jelentősebb vakcinafeleslege van Szerbiának

Nem keveset ad déli szomszédunk Csehországnak, hogy haladhasson az oltási programmal.

Szerbia százezer adag Pfizer/BioNTech koronavírus elleni vakcinát adományoz Csehországnak - közölte Andrej Babis cseh miniszterelnök szerdán a Twitteren.

"Hihetetlen ajándék" - írta bejegyzésében Babis, aki nem sokkal korábban Aleksandar Vucic szerb elnökkel folytatott tárgyalásokat Prágában.

Milos Zeman cseh államfő szerdán bocsánatot kért a szerb nemzettől Jugoszlávia 1999-es NATO-bombázásáért. A NATO 1999-ben 78 napig bombázta Szerbiát, hogy rákényszerítse a szerb hadsereget Koszovó elhagyására. A művelet nemzetközi jogi megítélése vitatott, mivel az ENSZ akkor nem adott rá felhatalmazást.

A Seznamzpravy.cz cseh hírportál szerint Csehországba még nem érkezett meg az a mintegy 80 ezer adag oltóanyag, amelyet Szlovénia, Ausztria és Magyarország ajánlott fel szolidaritásból. Úgy tudni, ezek a szállítmányok június végén fognak megérkezni.

Ausztria, Csehország és Szlovénia korábban elutasította az uniós tagországok három millió adag Pfizer/BioNTech-vakcina szolidáris alapon történő szétosztását a "leginkább rászoruló" országok között. Babis akkor úgy fogalmazott, hogy a vakcinaelosztás kulcsa "nem szolidáris és nem kiegyensúlyozott".

A csaknem 11 millió lakosú Csehországban eddig 4,3 millió ember kapta meg valamelyik vakcinának legalább az első adagját, 1,1 millióan közülük a másodikat is.

A járványügyi helyzet jelentősen javult Csehországban. Az utóbbi egy hétben 63 új fertőzés jutott százezer lakosra. A járvány kezdete óta 1,65 millió fertőzöttet azonosítottak, akik közül 29 948-an hunytak el a kórban.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

A lehetséges tárgyalások előtt várható a háború legrosszabb szakasza – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő, miután Ukrajna nyugati rakétákat lőtt ki Oroszországra, az pedig minden korábbinál keményebb válaszlépésekkel fenyegetőzik, sőt egyet már végre is hajtott Dnyipro városával szemben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×