Infostart.hu
eur:
379.26
usd:
319.39
bux:
126964.02
2026. február 15. vasárnap Georgina, Kolos
Nyitókép: Pixabay

Először alkalmaztak egy uniós szankciót

Hat ember és három szervezet érintett.

Az Európai Unió Tanácsa úgy határozott, hogy korlátozó intézkedéseket alkalmaz hat olyan ember és három olyan szervezettel szemben, akik, illetve amelyek különböző kibertámadásokért felelősek vagy részt vettek azokban. Az unió először alkalmazza a kibertámadások elkövetőire vonatkozó, 2019 májusában létrehozott szankciórendszert - közölte az uniós tanács csütörtökön.

A hat egyén és három szervezettel szemben foganatosított korlátozó intézkedéseket az unió a Vegyifegyver-tilalmi Szervezet (OPCW) elleni online támadás, valamint a WannaCry, a NotPetya és az Operation Cloud Hopper néven ismert támadások elkövetése miatt hozta.

A szankciók utazási tilalomból és pénzeszközök befagyasztásából állnak. Emellett uniós állampolgároknak és szervezeteknek tilos pénzeszközöket a jegyzékbe vettek rendelkezésére bocsátani.

A szankciók az Európa Unió, illetve tagállamai ellen irányuló rossz szándékú kibertevékenységek megelőzését, az ilyen tevékenységektől való elrettentést és az ezekre adandó válaszintézkedések meghozatalát lehetővé tévő uniós kiberdiplomáciai eszköztár részét képezik - közölték.

Címlapról ajánljuk
Hitel meg sem épült ingatlanokra? – Elemző: izgalmas lesz a március, sok minden kiderül

Hitel meg sem épült ingatlanokra? – Elemző: izgalmas lesz a március, sok minden kiderül

Március elsejével összehangolja a kormány a társasházi építményjogot a kamattámogatott hitelekkel, köztük a csok plusszal és a 3 százalékos Otthon Start-hitellel. A gyakorlatban: egy-egy vevő olyan helyzetben is felveheti a támogatott kölcsönöket, amikor a meghitelezett ingatlan még csak a tervezőasztalon létezik – mondta Balogh László, az Ingatlan.com vezető elemzője, aki az InfoRádióban beszélt a részletekről.
inforadio
ARÉNA
2026.02.16. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×